Ogłoszenia 12.05.2024

1. Wczoraj i dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dzieci i ich bliskich polecamy modlitwie wszystkich parafian. O 16.15 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci
I-komunijnych. Od wtorku do piątku w ramach Mszy św. wieczornej dzieci będą przeżywać swój biały tydzień.

2. Przez cały tydzień modlimy się nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego (na zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną).

3. Jutro dzień fatimski. O godzinie 19.00 Msza św. z kazaniem fatimskim, a po niej różaniec w kościele i procesja z figurą Matki Bożej i świecami wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy tym razem kobiety. Kazania fatimskie w tym roku wygłoszą dla nas oo. Oblaci z parafii św. Jana Pawła II.

4. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa). O 19.30 – próba chóru (na plebanii).

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: po Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym: w środę – klasa 6, w czwartek – klasa 7.

6. Spotkanie dla młodzieży – w piątek o 19.00.

7. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię Świętą, za tydzień na Mszy św. o 10.00 będą przeżywać rocznicę tego wydarzenia. W sobotę od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla nich i ich bliskich.

8. Zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o zostawienie kontaktu w zakrystii.

9. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę: 3738 zł (diecezjalna i parafialna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne:
500 zł + 40 Euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 777 zł. Dziś kolekta parafialna i zbiórka do skarbonki na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu (oo. oblaci), za tydzień trzecia niedziela miesiąca – członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierali ofiary na dalsze inwestycje parafialne.

10. Serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.