Ogłoszenia 14.04.2024

 1. Zapraszamy na 16.15 na nieszpory niedzielne.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili kandydatów do nowego zarządu naszego cmentarza. W sumie zaproponowano nazwiska 27 osób, z czego zgodę na kandydowanie wyraziło jedynie 6 osób. To za mało by wybrać 5 osobowy zarząd. W związku z tym musimy wybory przełożyć. Do środy można zgłaszać jeszcze propozycje kandydatów do zarządu.
  Zaistniała sytuacja jest dla nas wszystkich dobrą okazją do przemyślenia form zaangażowania i podejmowania odpowiedzialności za różne sfery życia naszej wspólnoty parafialnej.
 3. We wtorek w kościele św. Jacka o godz. 18.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Polecamy tych młodych waszej modlitwie.
 4. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
 5. W środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie biblijne.
 6. Spotkania kandydatów do bierzmowania: klasa 6 SP – środa po Mszy św. wieczornej, klasa 7 SP – czwartek po Mszy św. wieczornej (Dom św. Józefa).
 7. Młodzież zapraszamy w piątek na godzinę 19.30 do kaplicy przy kościele Przemienienia Pańskiego na Dekanalne Czuwanie dla młodzieży. Tematem spotkania będzie spowiedź. Szczegóły u ks. Kamila.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę: 4415 zł (na Caritas Diecezji Opolskiej). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 730 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 632 zł. Dziś kolekta parafialna, za tydzień trzecia niedziela miesiąca – zbiórka przed kościołem na dalsze inwestycje parafialne.
 9. Serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 10. Tegoroczna pielgrzymka ślubowana do Lędzin odbędzie się w piątek 3.05.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 • Bartosz Skorupa (Opole), Justyna Koloska (Opole) – zapowiedź I
 • Paweł Król (Opole), Emilia Surma (Luboszyce) – zapowiedź I

W MINIONYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY

 • Marek Skrzypczyk, 49, zam. przy ul. Chocimskiej

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.