Ogłoszenia 17.03.2024

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.15.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8. SP w poniedziałek, z klasy 6. SP – w środę, z klasy 7. SP – w czwartek. Spotkania po Mszy wieczornej.
 3. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru.
 4. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa). 
 5. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się szczególnie w intencji mężczyzn i chłopców naszej parafii.
 6. Droga krzyżowa w piątek dwukrotnie: o 16.30 z rozważaniami dla dzieci oraz o 17.15 z wypominkami za zmarłych (wypominki można składać w zakrystii bądź przez formularz na stronie parafialnej).
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W niedzielę poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św., zaś uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami na Mszy św. o godz. 10.00 (jeśli pogoda pozwoli liturgia rozpocznie się przed kościołem).
 8. Już dziś zapraszamy do wspólnego przeżycia tych Wielkich i Świętych Dni, w liturgii których możemy towarzyszyć Jezusowi w Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu.
 9. W internecie i na plakatach są już wywieszone godziny przedświątecznych dyżurów w konfesjonale. Zachęcamy by nieodkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni, a także przygotować się należycie do niego (rzetelny rachunek sumienia, żal za grzechy i konkretne postanowienie poprawy, szczera spowiedź i zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu).
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu: 4069 zł, 2 Euro, 60 Koron czeskich (kolekta parafialna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 2630 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 400 zł. Dziś zbiórka przed kościołem na dalsze remonty, za tydzień kolekta na gaz i energię elektryczną.
 11. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny. W różnych wielkościach i cenach. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. Polecamy także modlitewnik i śpiewnik na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy: Zwycięzca śmierci.
 12. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 13. W sobotę 23.03 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych: Wokół Ukrzyżowanego. Koncert odbędzie się w parafii św. Jacka w Opolu. Rozpoczęcie o godz. 18.00.
 14. W niedzielę palmową o 19.30 z kościoła oo. Franciszkanów wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta do kościoła śś. Piotra i Pawła. Zapraszamy do udziału.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.