Ogłoszenia 18.02.2024

1. W czasie Wielkiego Postu w liturgii Mszy św. nie śpiewamy Chwała na wysokości Bogu, hymnu Te Deum i śpiewu Radosna Światłości. W czasie Mszy św. jubileuszowych zamiast Te Deum po komunii będziemy śpiewać pieśń Maryi – Wielbij Dusza moja Pana.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.15. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił o. Damian Dybała OMI, proboszcz z parafii św. Jana Pawła II.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP w poniedziałek o 18.30.
  1. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.
  2. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  3. W środę po Mszy wieczornej – spotkanie biblijne.
  4. Droga krzyżowa w piątek dwukrotnie: o 16.30 z rozważaniami dla dzieci oraz o 17.15 z wypominkami za zmarłych (wypominki można składać w zakrystii bądź przez formularz na stronie parafialnej).
  5. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.00 (Dom św. Józefa).
  6. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu: 3853 zł i 2 euro (parafialna). Ofiara z Środy Popielcowej: 3067 zł i 7 Euro (parafialna) Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 1100 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 605 zł. (niedziela), 1025 zł (środa popielcowa).
  7. Dziś po Mszy św. członkowie parafialnej rady duszpasterskiej zbierają ofiary na dalsze inwestycje parafialne. Za tydzień kolekta na gaz i energię elektryczną.
  8. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  9. Wszystkich parafian zainteresowanych tematem naszego cmentarza parafialnego zapraszamy na spotkanie parafialne w sali remizy OSP w Gosławicach 6.03.2024 (środa) o godz. 19.00. W planie spotkania: sprawozdanie zarządu cmentarza, wybranie nowego zarządu oraz ustalenie sposobu finansowania na lata następne.
  10. Zapraszamy na wspólne wyjście do kina na pierwsze dwa odcinki 4. sezonu serialu „The Chosen”. Seans 03. (Uwaga! Zmiana terminu) w kinie Helios – CH Solaris. Zapisy w zakrystii.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.