Ogłoszenia 19.05.2024

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Jednak czas spowiedzi wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli.
  2. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa). O 19. 30 – próba chóru (na plebanii).
  3. Spotkanie biblijne - środa godz. 19.00
  4. Spotkanie dla młodzieży – w piątek o 19.00.
  5. Zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o zostawienie kontaktu w zakrystii.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę: 5524 zł i 7 euro (diecezjalna i parafialna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 1580 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 636 zł. Zbiórka do skarbonki na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu (oo. oblaci): 2750 zł. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy św. członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierali ofiary na dalsze inwestycje parafialne. Dziękujemy również rodzicom dzieci I Komunijnych za ofiarę na potrzeby parafialne, a także dzieciom za ofiarę na misje (500 zł) i na sierociniec w Betlejem (690 zł).
  7. W minionym tygodniu z renowacji wrócił kielich mszalny, który był używany w naszej parafii od początku jej istnienia. Bardzo dziękujemy rodzinie, która zasponsorowała odnowienie kielicha i pateny.
  8. Serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.