Ogłoszenia 24.03.2024

 1. Dziś o 16.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę dla o. Damiana Dybały OMI, naszego tegorocznego kaznodziei pasyjnego.
 2. Zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Opola. Rozpoczęcie dziś o 19.30 przy furcie klasztoru oo. Franciszkanów, a następnie przejście do kościoła św. Piotra i Pawła. Jako parafia będziemy proszeni także o poniesienie krzyża.
 3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy okres w całym roku liturgicznym, który swoją kulminację znajduje w trzech dniach Świętego Triduum Paschalnego ku czci męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy gorąco do wspólnego przeżycia tych świętych dni we wspólnocie parafialnej.
  Jest to czas, w którym Kościół świętuje nowe życie otrzymane przez zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zachęcamy, aby odnowić swoją przyjaźń z Bogiem poprzez dobrze przeżytą spowiedź i przystąpienie do Komunii św. Nie ma lepszej okazji do tego niż właśnie te dni.
 4. Plan spowiedzi jest dostępny w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej przy poszczególnych dniach tygodnia. Pamiętajmy o przygotowaniu do sakramentu pokuty: zrobieniu rachunku sumienia, wzbudzeniu żalu za grzechy oraz konkretnym postanowieniu poprawy i zadośćuczynieniu Bogu i bliźnim.
  Uwaga! W naszych konfesjonałach jest bardzo słaba słyszalność – dlatego też nie będziemy spowiadali w czasie nabożeństw. Bardzo prosimy o uwzględnienie tego w planowaniu czasu spowiedzi.
 1. Msza św. Wieczerzy Pańskiej (Wielki Czwartek) oraz Liturgia na cześć Męki Pańskiej (Wielki Piątek) rozpoczną się o godz. 18.00.
 2. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały piątek w „ciemnicy”.
 3. Adoracja przy Bożym grobie – w piątek do godz. 22.00 oraz w sobotę od 9.00 do 17.00. Na godz. 21.00 zapraszamy do wspólnej adoracji ze śpiewami kanonów z Taize. Nasze grupy parafialne (róże różańcowe), ale także osoby indywidualne prosimy o zapisanie się na konkretne godziny adoracji w sobotę.
 4. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kościół nie sprawuje Eucharystii. W tych dniach zapraszamy rano na godz. 8.00 na Liturgię godzin – tzw. ciemne jutrznie. Teksty są w Zwycięzcy Śmierci, jak również będą przygotowane w czasie nabożeństw.
 5. Droga krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00. Na zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Należy także zachować atmosferę powagi i milczenia. Zaleca się zachowanie postu od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.
 7. Jeśli pogoda na to pozwoli (nie będzie opadów), poświęcenie pokarmów odbędzie się na dworze co godzinę, od 12.00 do 15.00.
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00, a zakończy procesją rezurekcyjną. To najważniejsza liturgia w ciągu całego roku, która jest już świętowaniem Zmartwychwstania Pana Jezusa. Nie ma ważniejszej nocy niż właśnie ta!
  Do wspólnego modlitewnego czuwania zapraszamy wszystkich parafian, całą służbę liturgiczną, gości. Panów prosimy do niesienia baldachimu i symboli wielkanocnych.
 1. W czasie liturgii Wielkiego Czwartku i Wigilii Paschalnej Komunia św. będzie udzielana pod dwoma postaciami. W związku z tym udzielana będzie wyłącznie do ust.
 2. W nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu na letni. W związku z tym przestawiamy zegarki o godzinę do przodu.
 3. W Niedzielę Wielkanocną o 7.45 procesja Wielkanocna, a po niej Msza św. w intencji parafian. Pozostałe Msze św. w zwykłym porządku niedzielnym.
 4. Nieszpory w Niedzielę Wielkanocną o godz. 16.15.
 5. Świąteczne odwiedziny chorych: w piątek (ks. Marcin) i w sobotę wielkanocną (ks. Kamil).
 6. Marianki przed kościołem rozprowadzają dziś palmy wielkanocne, świece na stół wielkanocny. Jest także modlitewnik i śpiewnik na Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i oktawę wielkanocną – Zwycięzca śmierci.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu: 4723 zł i 5 euro (gospodarcza). Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 2450 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 428 zł (skarbona). Dziś kolekta na gaz i energię elektryczną. Cele zbiórek w czasie świąt są wypisane przy poszczególnych dniach.
 8. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.