Ogłoszenia 25.02.2024

1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żalio godz. 16.15.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowaniaz klasy 8. SP w poniedziałek o 18.30.
  3. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.
  4. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji(Dom św. Józefa).
  5. W środę po Mszy wieczornej – spotkanie biblijne.
  6. Od czwartku do niedzieli potrwają nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas ks. Paweł Brudek. Zapraszamy do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Szczegółowy plan spotkań w gazetce i na stronie parafialnej.
    W czwartek rano Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Jeśli tylko stan zdrowia na to pozwala, prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła naszym seniorom. Jeśli jest to niemożliwe, prosimy o umożliwienie uczestnictwa poprzez transmisję on-line. Osoby, które chcą przyjąć sakrament chorych, winny być w stanie łaski uświęcającej.
    Ks. rekolekcjonista odwiedzi chorych z Komunią św. w piątek i sobotę. Zgłoszenia osób dodatkowych (spoza stałej listy) – do środy.
    W piątek po Mszy wieczornej spotkanie rekolekcyjne dla młodzieżyMałżonków i narzeczonych zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej w sobotę.
    W czasie rekolekcji będzie trwała także całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy, by między codziennymi zajęciami znaleźć choć pół godziny na spotkanie z Panem Jezusem w Eucharystii. Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na której można zaznaczyć swoją obecność. Starajmy się, by przez cały dzień ktoś był obecny na modlitwie.
    Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  1. Droga krzyżowaw piątek dwukrotnie: o 16.30 z rozważaniami dla dzieci oraz o 17.15 z wypominkami za zmarłych (wypominki można składać w zakrystii bądź przez formularz na stronie parafialnej).
  2. Spotkanie duszpasterstwa rolników w sobotę o godz. 10.00 (Dom św. Józefa).
  3. Nauka przedchrzcielnaw sobotę o 16.00 (na plebanii).
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu:5232 zł i 10 euro (na inwestycje parafialne). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 1640 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 433 zł. Dziś kolekta na gaz i energię elektryczną. Za tydzień – jako podziękowanie dla ks. rekolekcjonisty.
  5. Wszystkich parafian zainteresowanych tematem naszego cmentarza parafialnego zapraszamy na spotkanie parafialne w sali remizy OSP w Gosławicach 6.03.2024 r. (środa) o godz. 19.00. W planie spotkania: sprawozdanie zarządu cmentarza, wybranie nowego zarządu oraz ustalenie sposobu finansowania na lata następne.
  6. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  7. Zapraszamy na wspólnewyjście do kinana pierwsze dwa odcinki 4. sezonu serialu „The Chosen”. Seans 03(Uwaga! Zmiana terminu) w kinie Helios – CH Solaris. Zapisy w zakrystii.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.