Ogłoszenia 28.01.2024

1. Gościmy dziś ks. Włodzimierza Aksentsyeu z Białorusi. Cały dzień głosi dziś kazanie, a po Mszach św. będzie możliwość wsparcia jego pracy.
  2. Zapraszamy na godz. 15.30 na koncert kolęd w wykonaniu chóru Laudate Dominum z parafii bł. Czesława. Po koncercie będzie możliwe złożenie ofiary jako podziękowanie za ich występ.
  3. Do środy trwają jeszcze odwiedziny kolędowe. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i rozmowy oraz ofiary składane na dalsze remonty w Domu św. Józefa. W związku z kolędą kancelaria parafialna do środy czynna wyłącznie po Mszy św. porannej.
  4. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.
  5. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  6. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a także dodatkowo w piątek od godz. 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
  8. Miesięczne odwiedziny chorych – w piątek od 8.30 – ks. Marcin, w sobotę od 9.30 – ks. Kamil. Zgłoszenia osób dodatkowych (spoza stałej listy) do środy.
  9. W piątek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Kończy ono tradycyjny czas śpiewu kolęd. W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice można nabyć w zakrystii.
  10. W sobotę o 9.30 zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu dekoracji świątecznych w kościele. Każda para rąk się przyda przy tej pracy.
  11. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą chrzest św. oraz osób, które mają być chrzestnymi w innych parafiach – w sobotę o 16.00 na plebanii.
  12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu: 4616 zł (parafialna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 720 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 393 zł. Dziś kolekta parafialna oraz możliwość złożenia ofiary pokolędowej. W piątek (Objawienie Pańskie) kolekta na pomoc dla klasztorów klauzurowych.
  13. W przyszłą niedzielę 4.02 zapraszamy na wspólne wyjście do Kina na film Seans w kinie Helios w CH Karolinka o godz. 18.30. Zapisy jeszcze tylko dziś w zakrystii.
  14. Dzieci zapraszamy na Bal Karnawałowy w remizie OSP, 10.02.2024 w godzinach od 10.00 do ok. 12.00. Zabawę poprowadzi animator. Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału do 4.02.2024 w zakrystii. Cegiełka na pokrycie części kosztów – 10 zł/os. (przy zapisach).
  15. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  16. Dzięki wielkie także dla grupy naszych parafian, którzy w drugim tygodniu ferii zorganizowali popołudniowe spotkania dla naszych dzieci.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.