Ogłoszenia 28.04.2024

1. Zapraszamy na 16.15 na nieszpory niedzielne.
  2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe (po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o 16.15).
  3. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  4. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.
  5. W piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. O godz. 7.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. W związku z uroczystością nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy. Jest to także dzień pielgrzymki ślubowanej do Lędzin. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyjście procesji o godz. 8.30. Msza św. w Lędzinach o godz. 10.30. Naszym strażakom będziemy wdzięczni za pomoc w zabezpieczeniu procesji.
  6. Miesięczne odwiedziny chorych w sobotę 4.05 od godz. 9.00 (ks. Marcin i ks. Kamil).
  7. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu oraz osób, które będą proszone o bycie chrzestnymi w innych parafiach – w sobotę o 16.00 na plebanii.
  8. Ochotnicza Straż Pożarna w Gosławicach obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę o godz. 13.00 Msza św., w czasie której zostanie poświęcony nowy sztandar, a potem festyn przygotowany przez druhów. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  9. Tegoroczny festyn parafialny planujemy na niedzielę 16 czerwca. W środę 8 maja o 19.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych do zaangażowania się w przygotowanie tego wydarzenia.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę: 4555 zł (na inwestycje parafialne). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne:
    560 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 326 zł. Dziś kolekta na energię elektryczną i gaz, za tydzień kolekta diecezjalna i parafialna.
  11. Serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.