Ogłoszenia 01.10.2023

1.      Gościmy dziś ks. Dariusza Komandowskiego. Od kilku lat pracuje na misjach w Gruzji. Cały dzień głosi dziś kazania, a po mszach świętych jest możliwość wsparcia jego pracy misyjnej.

2.      Rozpoczynamy październik – miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 16.15. W zakrystii dzieci mogą odebrać pierwszą część materiałów na nabożeństwa różańcowe.

3.      W poniedziałek o 19.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP (na plebanii).

4.      W dniach od 3.10 do 10.10 kancelaria parafialna rano będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy w tych dniach (od poniedziałku do piątku) załatwiać po Mszy św. wieczornej i różańcu.

5.      Przed nami I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. i dodatkowo w piątek od 17.00 dla dzieci i młodzieży.

6.      Młodzież klas 8 SP i szkół średnich zapraszamy na piątkowy różaniec, a potem na spotkanie na plebanii.

7.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 (na plebanii).

8.      Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. wyjątkowo w sobotę od godz. 9.30. Tym razem ks. Kamil sam odwiedzi wszystkich chorych (także tych, do których zwykle chodzi ks. Marcin). W związku z tym prosimy o cierpliwość. Zgłoszenia dodatkowych osób – do środy.

9.      W niedzielę 8.10 po Mszach św. panowie z zarządu cmentarza w kancelarii parafialnej będą zbierali ofiary na utrzymanie naszej nekropolii.

10.  Członków róż różańcowych i osoby, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w niedzielę 8.10 o godz. 15.30.

11.  Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: parafialna na gaz i energię elektryczną 3737 zł i 1 Euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 490 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 288 zł (skarbona). Dziś kolekta parafialna Za tydzień kolekta parafialna oraz zbiórka do skarbonki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

12.  W zakrystii są do nabycia jubileuszowe świece i smycze do kluczy. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.

13.  Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku chcemy zaproponować projekt Adwentowej bajki na dobranoc. Osoby zainteresowane dołączeniem do projektu zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej i różańcu na plebanii.

14.  Zapraszamy na wspólne wyjście do kina na film The Sound of Freedom. Dźwięk wolności. Seans 29 października o godz. 18.30 (w kinie Helios w C.H. Solaris). Zapisy do niedzieli 15 października w zakrystii. Cena biletu 16 zł (prosimy o zapłatę przy zapisach). Film przeznaczony dla widzów od lat 15.

15.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

16.  Wszystkich studentów zapraszamy na Rekolekcje na dobry początek, którymi rozpoczniemy nowy rok formacji w duszpasterstwie akademickim. Rekolekcje nt. rozwoju poprowadzi ks. Łukasz Knosala, 2-4 października, D.A. Resurrexit przy ul. Drzymały 1a.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.