Ogłoszenia

Ogłoszenia 02.04.2023

1.      Dziś o 16.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę dla dk. Jędrzeja Baranowskiego OMI, naszego tegorocznego kaznodziei pasyjnego.

2.      Zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Opola. Rozpoczęcie dziś o 19.30 przy furcie klasztoru oo. Franciszkanów, a następnie przejście do kościoła św. Piotra i Pawła. Jako parafia jesteśmy proszeni o poniesienie krzyża od VI stacji. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.

3.      Rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy okres w całym roku liturgicznym, który swoją kulminację znajduje w trzech dniach Świętego Triduum Paschalnego ku czci męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy gorąco do wspólnego przeżycia tych świętych dni we wspólnocie parafialnej.
Jest to czas, w którym Kościół świętuje Nowe Życie otrzymane przez Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zachęcamy, aby odnowić swoją przyjaźń z Bogiem poprzez dobrze przeżytą spowiedź i przystąpienie do Komunii św. Nie ma lepszej okazji do tego niż właśnie te dni. Plan spowiedzi jest dostępny w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej przy poszczególnych dniach tygodnia. Pamiętajmy o przygotowaniu do sakramentu pokuty: zrobieniu rachunku sumienia, wzbudzeniu żalu za grzechy oraz konkretnym postanowieniu poprawy i zadośćuczynieniu Bogu i bliźnim.
Uwaga! W naszych konfesjonałach jest bardzo słaba słyszalność – dlatego też nie będziemy spowiadali w czasie nabożeństw. Bardzo prosimy o uwzględnienie tego w planowaniu czasu spowiedzi.

4. Msza św. Wieczerzy Pańskiej(Wielki Czwartek) oraz Liturgia na cześć Męki Pańskiej (Wielki Piątek) rozpoczną się o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały piątek w „ciemnicy”.

6. Adoracja przy Bożym grobie – w piątek do godz. 23.00 oraz w sobotę od 9.00 do 16.00. Na godzinę 22.00 w piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy naszą młodzież.
Nasze grupy parafialne (róże różańcowe), ale także osoby indywidualne prosimy o zapisanie się na konkretne godziny adoracji w sobotę.

7. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kościół nie sprawuje Eucharystii. W tych dniach zapraszamy rano na godz. 8.00 na Liturgię godzin – tzw. ciemne jutrznie. Teksty są w Zwycięzcy Śmierci, jak również będą przygotowane w czasie nabożeństw.

8. Droga krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00. Na zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Należy także zachować atmosferę powagi i milczenia. Zaleca się zachowanie postu od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej

10. Jeśli pogoda na to pozwoli, poświęcenie pokarmów odbędzie się na dworze co godzinę, od 12.00 do 15.00.

11.  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00, a zakończy procesją rezurekcyjną. To najważniejsza liturgia w ciągu całego roku, która jest już świętowaniem Zmartwychwstania Pana Jezusa. Nie ma ważniejszej nocy niż właśnie ta! Do wspólnego modlitewnego czuwania zapraszamy wszystkich parafian, całą służbę liturgiczną. Panów prosimy do niesienia baldachimu i symboli wielkanocnych.

12.  W Niedzielę Wielkanocną o 6.00 procesja Wielkanocna, a po niej Msza św. w intencji parafian. Pozostałe Msze św. w zwykłym porządku.

13.  Nieszpory w niedzielę wielkanocną o godz. 15.00.

14.  W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny: paschaliki (cienkie) w cenie 4 zł i średnie w cenie 8 zł. Jest także modlitewnik i śpiewnik na Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i oktawę wielkanocną – Zwycięzca śmierci (30 zł).

15.  Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Ofiara na koszty ogrzewania i energię elektryczną: 4254 PLN i 2 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 640 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 435 PLN (skarbona). Dziś kolekta na potrzeby parafialne i diecezjalne. Cele zbiórek w czasie świąt są wypisane przy poszczególnych dniach.

16.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account