Ogłoszenia

Ogłoszenia 03.09.2023

1.      Rozpoczynamy nowy rok szkolny i formacyjny. Dziś na Mszy św. godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców o Dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

2.      Dla naszej parafii ten tydzień to przede wszystkim czas Parafialnych Misji Świętych, które poprowadzą dla nas o. Tomasz Nowak OP i o. Mateusz Kosior OP. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian: starszych i młodszych. 

Msze św. z naukami misyjnymi o godz. 10.00 i 19.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem adoracja do 18.50. Po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 20.00 zapraszamy na modlitwę wieczorną.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Zakończenie Misji świętych w piątek. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie jako podziękowanie dla oo. Misjonarzy.

3.      W środę o 10.00 Msza św. dla naszych chorych. Jeśli to możliwe i stan zdrowia na to pozwala – prosimy o pomoc w dotarciu naszych chorych do kościoła. W czasie Mszy św. będzie udzielany także sakrament namaszczenia chorych.

Do tych chorych, którym stan zdrowia nie pozwala dotrzeć do kościoła oo. Misjonarze pójdą z Komunią Świętą w czwartek i piątek. W czwartek do chorych, do których zwykle chodził ks. Dawid (aby zweryfikować listę – bardzo prosimy o zgłoszenie odwiedzin do środy), a w piątek do chorych, do których zwykle chodzi ks. Marcin.

 

4.      Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.15 (w kościele).

5.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 na plebanii.

6.      W niedzielę 10 września dożynki parafialne. Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i błogosławieństwo w pracy. O godz. 9.30 wyruszy korowód dożynkowy z placu obok remizy OSP do kościoła. Msza św. dożynkowa o godz. 10.00. Starostą tegorocznych dożynek jest p. Klaudiusz Jonczyk.

7.      Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy 6, 7 i 8 SP oraz ich rodziców w poniedziałek 11.09 po Mszy św. wieczornej (w kościele).

8.      W niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 10.00 razem z ks. biskupem Rudolfem Pierskałą będziemy dziękować Panu Bogu za 90 lat naszego kościoła i parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

Po Mszach św. porannych w tę niedzielę chcemy zaprosić wszystkich parafian na kawę/herbatę i kołocza. Jeśli ktoś chciałby upiec na tę uroczystość jakieś ciasto, prosimy o informację w zakrystii lub kancelarii.

9.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: z niedzieli (na gaz i energię elektryczną) 3356 zł. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 560 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 673 zł (skarbona) i 3 Euro. Dziś kolekta parafialna i diecezjalna, w piątek – podziękowanie dla oo. Misjonarzy, w niedzielę: parafialna oraz zbiórka do puszki na WT UO.

10.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.