Ogłoszenia

Ogłoszenia 03.12.2023

Adwent20231.       Dziś o 16.15 nieszpory niedzielne, w czasie których poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony roratnie.

2.       Rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować nie tylko na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego, ale przede wszystkim na ponowne przyjście Chrystusa przy końcu czasu. Zachęcamy do duchowego przeżycia tego czasu: zrobienia postanowienia adwentowego, zadbania o modlitwę, życie sakramentalne, czytanie Słowa Bożego czy dobrej lektury religijnej. Zapraszamy również do uczestnictwa w roratach: w poniedziałki i czwartki rano o 6.30, a od poniedziałku do piątku wieczorem o 18.00 roraty z udziałem dzieci.
Wzorem lat ubiegłych chcemy dla dzieci uczestniczących w roratach przygotować drobne upominki (słodycze, przybory szkolne, kolorowanki, książeczki). Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tych upominków.

Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu

3.       W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP.
4.       Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o 19.15 (Dom św. Józefa).
5.       Spotkanie biblijne w środę po Mszy św. wieczornej (na plebanii).
6.       Chór parafialny zaprasza na próby w każdą środę po Mszy św. wieczornej. Wszyscy chętni (szczególnie panowie) są mile widziani, zarówno osoby młode, jak i starsze. Dodatkowe próby w poniedziałek po Mszy wieczornej.
7.       W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji Dzieci Maryi z naszej parafii.
8.       Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o 9.15 (w kościele).
9.       Spotkanie marianek w sobotę o 9.00 (na plebanii)
10.    Młodzież i dzieci chcące rozwijać swoje talenty muzyczne zapraszamy na spotkanie scholii – zespołu muzycznego w przyszłą sobotę o godz. 10.15 (na plebanii).

11.    Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 15 grudnia (ks. Marcin) i w sobotę 16 grudnia (ks. Kamil). Zgłoszenia osób dodatkowych spoza listy w kancelarii lub zakrystii.

12.    Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 3969 zł i 100 koron czeskich (na gaz i energię elektryczną). Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 680 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 272 zł (skarbona). Dziś kolekta parafialna i diecezjalna, za tydzień kolekta parafialna.
13.    W zakrystii są już do nabycia opłatki wigilijne (dobrowolna ofiara), świece Caritas (duża 15 zł, mała 7 zł.), świece świąteczne (ze św. Rodziną – 13 zł).
14.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

15.    Z tyłu kościoła i na naszej stronie internetowej jest umieszczony wstępny plan odwiedzin kolędowych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nim i jak najszybsze zgłoszenie ewentualnych braków lub nieścisłości do wtorku 5.12.2023. Prosimy o zwrócenie uwagi na kolejność numerów domów/klatek. Wskazują one, od której strony ulicy rozpoczną się odwiedziny.
Ze względu na tegoroczny termin ferii zimowych w kolędzie zaplanowana jest przerwa. W czasie ferii będzie można zamówić kolędę dodatkową – jeśli komuś nie pasuje termin, a chce przyjąć księdza w swoim domu.

16.    Harcerki z Opolskiej Drużyny Wędrowniczek we wtorek 5.12 w przedsionku kościoła będą rozprowadzać zrobione przez siebie stroiki świąteczne, kartki, lampiony adwentowe itp.

Propozycje dla małżonków

17.    Zapraszamy na Spotkanie dla małżeństw Kana na bis w sobotę 9 grudnia o godz. 16.00 w Domu św. Józefa. Temat spotkania: Dzieci a wzajemna relacja małżonków.
18.    Tegoroczny Remont Małżeński – adwentowe rekolekcje dla małżeństw odbędzie się w dniach 15–17.12 w kościele seminaryjnym przy ul. Drzymały 1 w Opolu. Temat: Odkrywanie miłości intymnej. Szczegółowe informacje na stronie www.dr.opole.pl.
19.    Małżeństwa, które chciałyby podjąć stałą formację, zapraszamy do włączenia się w kolejną nowo powstającą w Opolu Ekipę Notre Dame. Więcej informacji u ks. Marcina.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.