Ogłoszenia

Ogłoszenia 04.06.2023

1.      Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój). Trwa czerwiec, więc adorację kończymy Litanią do NSPJ w intencji pokoju.

2.      W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w następującym porządku: 8.00 (po niej procesja do czterech ołtarzy), o 11.00 i o 17.00. Trasa procesji: 1. ołtarz u państwa Labisz, 2. przy kapliczce (o przygotowanie prosimy Dzieci Maryi, ministrantów i lektorów), 3. przy remizie OSP (o przygotowanie prosimy rodziców dzieci I-komunijnych), 4. u państwa Meja.

        Zapraszamy do licznego i modlitewnego uczestnictwa w procesji, udekorowania domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów (wyłącznie z rodzicami), dzieci pierwszokomunijne w strojach, całą służbę liturgiczną i wszystkich Parafian. Naszym strażakom będziemy wdzięczni za czuwanie nad bezpieczeństwem naszej uroczystości. Osoby chętne do pomocy przy budowie ołtarzy prosimy o zgłoszenie się w zakrystii

 

Po południu w uroczystość Bożego Ciała (od godz. 14.30) zapraszamy na festyn parafialny. W programie zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, pokazy i warsztaty, grill i napoje.

5.      Przez cały tydzień po uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej (w niedzielę w ramach nieszporów) – procesja eucharystyczna.

6.      Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Marcina Zalewskiego, tegorocznego neoprezbitera. Cały dzień podczas mszy św. będzie głosił kazania, a po nich będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.

7.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: ofiara na energię elektryczną i gaz: 3440 zł i 2 Euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 420 zł i 40 Euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 525 zł (skarbona). Dziś kolekta parafialna i diecezjalna, w Boże Ciało i za tydzień – kolekta parafialna.

8.      Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.