Ogłoszenia 04.09.2022

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się w ankiecie nt. zmiany godzin odprawiania niedzielnych Mszy św. W gazetce wyniki i kilka słów komentarza.
  3. Za tydzień będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i błogosławieństwo w pracy na polu i w zagrodzie. O godz. 10.10 rozpoczęcie korowodu dożynkowego obok remizy Straży Pożarnej. Gospodarzami tegorocznych dożynek są państwo Joachim i Gabriela Sorowka.
  4. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
  5. Nasze Marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
  6. Zapraszamy na spotkania związane z przygotowaniem do przyjęcia I Komunii św., I spowiedzi oraz sakramentu Bierzmowania dzieci i młodzieży naszej parafii:
    1. Poniedziałek 12.09, godz. 18.45 (w kościele) spotkanie dla rodziców, dzieci i młodzieży z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej (kandydatów do bierzmowania)
    2. Sobota 17.09, godz. 18.00 (w kościele, po wieczornej Mszy św.) – spotkanie dla rodziców dzieci, którzy chcą, by ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. w maju 2023 roku
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na energię elektryczną: 3189 PLN, 1 euro, 1 funt. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 632 PLN. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 310 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Za tydzień zbiórka do puszki na Wydział Teologiczny UO. Dziękuję ofiarodawcom, za ufundowanie nowych drzwi zewnętrznych do obu zakrystii (koszt 11 000). Termin ich montażu to październik br.
  8. Od jutra można zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy. Jak zwykle zapraszamy najpierw przede wszystkim te osoby, które będą obchodzić różnorakie jubileusze małżeńskie, czy urodziny. Intencje można zamawiać osobiście w kancelarii, mailowo (pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie. Prosimy by nie wysyłać intencji poprzez SMS czy Whatsapp.
    Przypominamy, że na naszej stronie jest dostępny na bieżąco aktualizowany wykaz wolnych intencji Mszalnych na cały rok.
    Ofiarę za Mszę św. można złożyć tak jak mamy w zwyczaju osobiście, ale także dokonując przelewu na konto bankowe parafii (w tytule prosimy wpisać: darowizna na cele kultu religijnego – Msza św., data, godzina), czy korzystając z bramki szybkich płatności na stronie internetowej naszej parafii.
  1. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  2. Parafia św. Karola Boromeusza i Radio Doxa zapraszają na koncert zespołu „Na cały głos” z Pelpina w sobotę 10.09 o godz. 19.00, w kościele na Chabrach. Więcej informacji na plakatach i ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.
  3. Zapraszamy na seans filmu „Notre Dame płonie” w niedzielę 18.09 o godz. 18.30 w kinie Helios (CH Solaris). Cena biletu 14 PLN, zapisy w zakrystii.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account