Ogłoszenia

Ogłoszenia 05.11.2023

1.      Jeszcze do środy modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach i możemy zyskać dla nich odpust zupełny. W poniedziałek i wtorek różaniec po Mszy św. wieczornej, w środę o godz. 17.00 na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.      W środę przypada dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Jest to także dokładna data 90. Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy by znaleźć w ciągu dnia choć chwilę na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na której można zaznaczyć swoją obecność czy to indywidualną, czy też grupy – np. róży różańcowej.

3.      Spotkania dla kandydatów do bierzmowania
         a.      z klasy 8 SP w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i różańcu (na plebanii).
         b.      z klasy 6 SP w środę 8.11 po Mszy św. wieczornej (w Domu św. Józefa).
         c.       z klasy 7 SP w czwartek 9.11 po Mszy św. wieczornej (w Domu św. Józefa).

4.        Próba chóru we wtorek po Mszy św. wieczornej i różańcu

5.        Spotkanie biblijne w środę po Mszy św. wieczornej (na plebanii)

6.        Spotkanie dla młodzieży w piątek o 19.00 (na plebanii).

7.        W sobotę o 9.00 spotkania dla ministrantów i marianek, oraz dzieci, które chciałyby dołączyć do tych wspólnot.

8.        Wszystkich parafian starszych i młodszych zapraszamy na spotkanie ze św. Marcinem w sobotę o 16.00. Rozpoczniemy krótkim nabożeństwem i inscenizacją w kościele, a potem zapraszamy na spotkanie przy ognisku, herbacie, kawie i grzańcu z tyłu kościoła. Będzie również można nabyć Rogale św. Marcina.

9.        Za tydzień gościć będziemy ks. Wojciecha Maciążka, rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Głosić będzie cały dzień kazanie, a kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby seminaryjne.

10.    Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: parafialna (na gaz i energię elektryczną) 4316zł, 10 euro i 3 funty. Kolekta z Uroczystości Wszystkich Świętych (parafialna): 3102 zł. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 330 zł i 40 Euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 277 zł (skarbona).

Dziś kolekta parafialna. Za tydzień kolekta na seminarium i zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie.

11.    Zachęcamy do włączenia się w naszą zbiórkę – Krzesło dla św. Józefa. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom. 7 krzeseł już jest :).

12.    W zakrystii są do nabycia jubileuszowe świece i smycze do kluczy. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. 

13.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.