Ogłoszenia 06.11.2022

1. Dziś w naszej parafii Kiermasz, czyli rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego (dokładnie rocznica przypada 8 listopada). Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok włączają się w troskę o naszą świątynię parafialną, angażując swoje siły, czas i środki materialne. To cała rzesza osób, bez których codzienne funkcjonowanie naszej wspólnoty byłoby utrudnione. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, dobrodziejom i przyjaciołom za współtworzenie tej małej cząstki Kościoła, jaką jest nasza parafia.
  2. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na prelekcję o budowniczym opolskich kościołów, także i naszej świątyni – ks. prałacie Józefie Kubisie. Prelekcję wygłosi p. Tymoteusz Morela. Po prelekcji będzie można nabyć książkę o ks. prałacie.
  3. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
  4. Do 8 listopada po Mszach wieczornych odmawiamy różaniec z wypominkami za naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii bądź przez formularz na naszej stronie internetowej. Ewentualne ofiary przeznaczamy na remont w Domu św. Józefa.
  5. We wtorek 8 listopada przypada dzień naszej parafialnej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, osoby indywidualne i grupy parafialne. Z tyłu kościoła jest wyłożona lista z godzinami (podzielonymi po 30 min), na której prosimy zaznaczyć swoją obecność. Postarajmy się, aby w każdej półgodzinie ktoś z nas trwał na modlitwie.
  6. W piątek 11 listopada Święto Niepodległości, a w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. Dzieci i dorosłych zapraszamy na spotkanie ze św. Marcinem o godz. 16.00 – najpierw w kościele krótkie przedstawienie przygotowane przez dzieci, a potem spotkanie przy ognisku i herbacie na placu przed plebanią. Będzie oczywiście także możliwość nabycia rogali św. Marcina.
  7. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
  8. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na koszty energii elektrycznej i ogrzewanie: 4167 PLN. Ofiara z uroczystości Wszystkich Świętych/Dnia Zadusznego (na dalszy remont w Domu św. Józefa): 3415 PLN i 200 koron czeskich. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 330 PLN i 40 Euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 553 PLN i 200 PLN (konto Caritas). Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Za tydzień zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych panowie z zarządu naszego cmentarza przy ul. Wygonowej w kancelarii parafialnej będą zbierać ofiary na bieżące utrzymanie naszej nekropoli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy regularnie włączają się w te koszty.
  11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  12. Nasza strona parafialna zyskała nową funkcjonalność. Można już nie tylko sprawdzić wolne terminy Mszy św., ale także samodzielnie zarezerwować Mszę św. w wybranym terminie. Oczywiście nadal można zamówić Mszę św. osobiście w kancelarii lub telefonicznie (w godzinach pracy). Można także zrobić to drogą mailową.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

• Hubert Pilarczyk, l. 82. Zam. przy ul. Żytniej

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account