Ogłoszenia 7.02.2021

1. Dzisiaj o 16.15 różaniec w intencji chorych i o ustanie epidemii. W tej intencji modlimy się także od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.: suplikacje, różaniec i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie do godz. 19.30

2. W tym tygodniu przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i światowy dzień chorych. Ze względów epidemiologicznych nie będzie w tym roku specjalnej Mszy św. porannej w intencji chorych. Po wieczornej Mszy św. tak jak zwykle w czasie epidemii, odmówimy różaniec za chorych, który zakończymy błogosławieństwem lurdzkim.

3. Za tydzień w niedzielę o 15.00 spotkanie dla rodziców i dzieci I-komunijnych (w kościele).

4. Powoli zbliżamy się do Wielkiego Postu. Nasze rekolekcje parafialne rozpoczną się w I niedzielę Wielkiego Postu (21.02) i potrwają do środy (24.02). Poprowadzi je o. Tomasz Zamorski OP z Łodzi.

5. Podobnie jak w latach minionych nabożeństwo 40-godzinne przesuwamy na czas naszych rekolekcji. Od przyszłego tygodnia będzie można się zapisać na konkretne godziny indywidualnie i w grupach parafialnych.

6. Już dziś zapraszamy do wejścia w czas Wielkiego Postu z otwartym sercem. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, a także udziału w tradycyjnych praktykach wielkopostnych: drodze krzyżowej, gorzkich żalach. Kazania pasyjne będzie w tym roku głosił ks. Łukasz Waligóra, wikariusz z parafii św. Jacka.

Jako pomoc w głębszym przeżyciu tego czasu proponujemy również małą książeczkę pt. 40 dni z Bogiem z rozważaniami Ewangelii na każdy dzień Wielkiego Postu, a także przewodnikiem po Triduum Paschalnym - cena książeczki to 5 PLN

7. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu w ramach kolekty parafialnej: z niedzieli: 2055 PLN, ze święta Ofiarowania Pańskiego: 774 PLN. Dziękujemy za wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1070 PLN. Dziękujemy również za ofiarę na klasztory klauzurowe (2.02): 450 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna, za tydzień kolekta gospodarcza na remont organów.

8. Kancelaria parafialna czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny