Ogłoszenia

Ogłoszenia 07.05.2023

1.     Gościmy dziś w naszej parafii ks. Marka Sobottę, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia jego pracy misyjnej. Zapraszamy na misyjne nabożeństwo majowe o godz. 16.15.

2.     Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój). Ze względu na sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii św. nie będzie w tym tygodniu adoracji po Mszy św. w piątek.

3.     Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać po Mszach św. wieczornych (w tygodniu) i w niedzielę o 16.15.

4.     Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci pierwszokomunijnych, a także w intencji tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów, którzy rozpoczynają czas egzaminów.

5.     W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na pierwszy w tym roku wieczór fatimski. O godz. 18.00 (po Mszy św. wieczornej z niedzieli) nabożeństwo fatimskie: kazanie, różaniec w kościele, a następnie procesja z figurą i świecami wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy kobiety.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Naszymi kaznodziejami w czasie tegorocznych nabożeństw fatimskich będą ks. wikarzy z parafii katedralnej. Przed nabożeństwem będzie możliwość nabycia śpiewników fatimskich.

6.     Za tydzień na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 Uroczystość I Komunii św. Jeśli to możliwe, to osoby, które zwykle przychodzą w niedzielę właśnie na tę Mszę św., a nie są związane z rodzinami dzieci pierwszokomunijnych, prosimy o wybranie w tym dniu innej Mszy św. Dziękujemy za zrozumienie.

7.     Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: na energię elektryczną i gaz zebrano: 3874 zł, 1 euro i 10 koron czeskich. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 1665 zł i 40 Euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 518 zł (skarbona). Dziś kolekta parafialna i diecezjalna. Za tydzień kolekta parafialna i zbiórka do puszki na remont katedry opolskiej.

8. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account