Ogłoszenia

Ogłoszenia 08.10.2023

1.        Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 16.15. W zakrystii dzieci mogą odebrać drugą część materiałów na nabożeństwa różańcowe.   
2.        Dziś po Mszach św. w kancelarii parafialnej członkowie zarządu cmentarza zbierają ofiary na utrzymanie naszej nekropoli.  
3.        Członków naszych róż różańcowych zapraszamy na spotkanie dziś o 15.30. Zapraszamy również osoby, które zastanawiają się nad dołączeniem do wspólnoty żywego różańca.  

4.        W poniedziałek i wtorek rano kancelaria parafialna rano będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy w tych dniach załatwiać po Mszy św. wieczornej i różańcu.   
5.        Kandydatów do bierzmowania z klasy 6 SP zapraszamy na różaniec i spotkanie w środę. 
6.        W czwartek po Mszy św. i różańcu – spotkanie dla chórzystów. Zapraszamy również osoby, które chcą dołączyć do chóru. 
7.        W piątek – dzień fatimski. Zapraszamy na wieczorną mszę św. z kazaniem fatimskim, a po niej różaniec i procesję ze świecami i figurą Matki Bożej wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy tym razem kobiety.  
8.        Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 (na plebanii).  
9.        Ministrantów i chłopców, którzy chcąc dołączyć do ich grona zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.15.  
10.     Za tydzień gościć będziemy ojca oblata z sąsiadującej z nami parafii św. Jana Pawła II. Będzie głosił słowo Boże, a po Mszach św. będzie możliwość wsparcia budowy ich kościoła. 
11.     Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: parafialna 2967 zł i 6 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 560 zł i 40 euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 410 zł (skarbona). Dziś kolekta parafialna oraz zbiórka do skarbonki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień kolekta parafialna i okazja do wsparcia budowy kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.  
12.     W zakrystii są do nabycia jubileuszowe świece i smycze do kluczy. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.  
13.     Zapraszamy na wspólne wyjście do kina na film The Sound of Freedom. Dźwięk wolności. Seans 29 października o godz. 18.30 (w kinie Helios w C.H. Solaris). Zapisy do niedzieli 15 października w zakrystii. Cena biletu 16 zł (prosimy o zapłatę przy zapisach). Film przeznaczony dla widzów od lat 15.  
14.     Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.