Ogłoszenia 09.10.2022

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
  2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie
    w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży.
    Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15.
  3. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w konkursie na własnoręcznie zrobiony różaniec. Gotowe różańce prosimy przynosić do przyszłej niedzieli (wraz z informacją, kto wykonał). Ogłoszenie wyników konkursu w niedzielę 23.10.
  4. W czwartek Dzień Fatimski. Msza św. wieczorna z ostatnim w tym roku kazaniem fatimskim o godz. 19.00. Po Mszy św. różaniec w kościele, a potem procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. O poniesienie figury w tym miesiącu prosimy kobiety. Prosimy o przyniesienie świec. Przed Mszą św. będzie również możliwość nabycia świec z okapnikami. W czasie Mszy św. będzie można złożyć ofiarę jako podziękowanie dla naszego tegorocznego kaznodziei fatimskiego ks. Łukasza Waligóry.
  5. W sobotę 15.10 rano (od godz. 9.00) zbiórka darów na rzecz seminarium duchownego w Opolu (płodów rolnych, trwałej żywności itp.). Podobnie jak w latach ubiegłych przejedzie wóz, który pozbiera płody rolne z poszczególnych gospodarstw. Zaś przez cały tydzień na plebanię można przynieść inne dary (trwała żywność, cukier, makaron, ryż itp.).
  6. Osoby zainteresowane włączeniem się w tegoroczną edycję adwentowego projektu Bajki dla naszych dzieci zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej i różańcu (na plebanii).
  7. Za tydzień w niedzielę Dzień Papieski. Po Mszach świętych będzie możliwość nabycia kremówek papieskich.
    Po Mszy wieczornej (o godz. 18.00) zapraszamy na koncert Magnificat anima mea Dominum! Będzie to muzyczna podróż po tajemnicach życia Maryi. Przewodnikami w tej podróży będą dzieła muzyki wokalnej autorów różnych epok. Koncert w wykonaniu Kameralnego Zespołu wokalnego Cantores Opolienses pro Musica Sacra, działającego przy Wydziale Teologicznym UO pod dyrekcją Kacpra Kubiaka (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) i ks. Joachima Waloszka.
  8. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
  9. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na energię elektryczną: 3985 PLN,
    2 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 1660 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 688 PLN. Dziś kolekta parafialna, za tydzień 3. niedziela miesiąca – kolekta gospodarcza na remont w Domu św. Józefa oraz zbiórka do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Dziękujemy ofiarodawcom za ufundowanie nowych drzwi wejściowych do obu zakrystii. Drzwi zamontowano na początku tygodnia.
  12. Zapraszamy na film Johnny o ks. Janie Kaczkowskim. Seans 23.10 o godz. 18.30 w kinie Helios (C.H. Solaris). Zapisy w zakrystii do niedzieli 16.10. Cena biletu – 14 PLN.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

• Leonard Smolnik, 43, zam. przy ul. Pużaka
  • Mieczysław Mróz, 96, zam. przy ul. Lipowej
  • Helmut Duda, 63, zam. przy ul. Wiejskiej Pogrzeb: wtorek 11.10.22, godz. 10.00, różaniec w intencji zmarłego: niedziela, poniedziałek, w ramach nabożeństwa różańcowego, wtorek godz. 9.15

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account