Ogłoszenia

Ogłoszenia 10.09.2023

1.      Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w misjach parafialnych. Niech to, co mogliśmy przeżyć dobrze owocuje w naszej codzienności. Na naszej stronie internetowej są dostępne nagrania nauk misyjnych.

2.      Dziś w naszej parafii dożynki. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i błogosławieństwo w pracy.

3.      O 16.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

4.      Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klasy 6, 7 i 8 SP oraz ich rodziców (w kościele).

5.      W środę Dzień Fatimski. Zapraszamy na Wieczór Fatimski. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim, a po Mszy św. różaniec w kościele i procesja z figurą Matki Bożej i świecami wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy w tym miesiącu mężczyzn. 
Naszym gościem tym razem będzie ks. Krzysztof Rencheń – tegoroczny neoprezbiter. Po nabożeństwie będzie okazja do przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.

6.      Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.15 (w kościele).

7.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 na plebanii.

8.      Za tydzień w niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 10.00 razem
z ks. biskupem Rudolfem Pierskałą będziemy dziękować Panu Bogu za 90 lat naszego kościoła i parafii.
Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania. Zapraszamy na Mszę św. całą służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, panów do poniesienia baldachimu.

Po Mszach św. porannych w tę niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na kawę/herbatę i kołocza. Jeśli ktoś chciałby upiec na tę uroczystość jakieś ciasto, prosimy o informację w zakrystii lub kancelarii do wtorku. Jeśli ktoś chciałby pomóc przy dystrybucji ciasta/napojów prosimy również o informację w zakrystii.

9.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: z niedzieli (parafialna i diecezjalna) 4207 zł, 2 euro, 1 $ i 100 hrywien. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 760zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 347 zł (skarbona). Dziś kolekta parafialna oraz zbiórka do puszki na WT UO, za tydzień kolekta parafialna.

10.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy

  • Teofil Witek, l. 80, zam. ul. Wiejska 26

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.