Ogłoszenia

Ogłoszenia 10.12.2023

1.        Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: w poniedziałki i czwartki rano o 6.30, a od poniedziałku do piątku wieczorem o 18.00 roraty z udziałem dzieci.
2.        Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i nieodkładania spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św.

3.        Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o 19.15 (Dom św. Józefa).
4.        Spotkanie biblijne w środę po Mszy św. wieczornej (na plebanii).
5.        Chór parafialny zaprasza na próby w każdą środę po Mszy św. wieczornej. Wszyscy chętni (szczególnie panowie) są mile widziani, zarówno osoby młode, jak i starsze. Dodatkowe próby w poniedziałek po Mszy wieczornej.
6.        Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o 9.15 (w kościele).
7.        Spotkanie marianek w sobotę o 9.00 (w Domu św. Józefa)
8.        Spotkanie dla młodzieży w piątek o 19.00 (w Domu św. Józefa).
9.        Młodzież i dzieci chcące rozwijać swoje talenty muzyczne zapraszamy na spotkanie scholii – zespołu muzycznego w przyszłą sobotę o godz. 10.00 (na plebanii).

10.    Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 15 grudnia (ks. Marcin) i w sobotę 16 grudnia (ks. Kamil). Zgłoszenia osób dodatkowych spoza listy do wtorku w kancelarii lub zakrystii.

11.    Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 4285 zł i 2 euro (parafialna i diecezjalna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 780 zł + 40 euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 411 zł (skarbona). Dziś kolekta parafialna, za tydzień 3. niedziela miesiąca – zbiórka na dalsze inwestycje parafialne.

12.    W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne (dobrowolna ofiara), świece Caritas (duża 15 zł, mała 7 zł.), świece świąteczne (ze św. Rodziną – 12 zł, woskowe – dobrowolna ofiara na Dom św. Józefa).

13.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

Propozycje dla małżonków

14.    Tegoroczny Remont Małżeński – adwentowe rekolekcje dla małżeństw odbędzie się w dniach 15–17.12 w kościele seminaryjnym przy ul. Drzymały 1 w Opolu. Temat: Odkrywanie miłości intymnej. Szczegółowe informacje na stronie www.dr.opole.pl.

15.    Małżeństwa, które chciałyby podjąć stałą formację, zapraszamy do włączenia się w kolejną nowo powstającą w Opolu Ekipę Notre Dame. Więcej informacji u ks. Marcina.

Propozycja dla rolników

16.    Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolniczek w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą od wtorku 12 grudnia do czwartku 14 grudnia 2023 r. Zgłoszenia u ks. dyrektora Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub u ks. Damiana Rangosza w Pietrowicach Wielkich (ul. 1 Maja 29, tel. 32 419 80 48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.