Ogłoszenia 11.04.2021

1. Na podstawie nowych rozporządzeń w naszym kościele może przebywać jednocześnie maks. 28 osób nie licząc posługujących w liturgii. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk, zasłanianie nosa i ust oraz utrzymywanie w czasie liturgii dystansu.

2. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.

3. Dzisiaj o 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele (z zachowaniem limitów) i w domu za pośrednictwem transmisji.

4. Od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej suplikacje, różaniec za chorych i o zatrzymanie epidemii, a potem adoracja do 19.30.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie Świąt: Wielki Czwartek 853 PLN i 1 Euro (parafialna); Boży grób i adoracja Krzyża 3363 PLN (sierociniec w Betlejem, misje, cele parafialne); Wielkanoc: 2768 PLN (parafialna); II Dzień Świąt: 1409 PLN (parafialna); KUL 321 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 4099 PLN oraz na koszty wynajęcia ekranu LED i transmisji Triduum: 2120 PLN. Dzisiaj kolekta na potrzeby diecezjalnego i parafialnego Caritas.

6. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołożyć się do sfinansowania transmisji Triduum, a przede wszystkim kosztów wynajęcia ekranu – będziemy bardzo zobowiązani. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem przelewu z dopiskiem Darowizna na cele kultu religijnego – Triduum albo poprzez naszą parafialną bramkę szybkich płatności. Szczegóły na stronie parafialnej. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

7. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

8. Zbliża się termin rozliczeń podatkowych za miniony rok. Przypominamy, że ofiary składane na konto parafialne z dopiskiem Darowizna na cele kultu religijnego można odliczyć od podatku (do 6% kwoty uzyskanego dochodu). Podobnie traktowane są wpłaty poprzez ofiaromat czy bramkę szybkich płatności znajdującą się na naszej stronie parafialnej. Zachęcamy by skorzystać z tej możliwości, którą daje państwo, jak również polecamy katolickie organizacje pożytku publicznego, które możemy wspomóc odliczeniem 1% naszego podatku.

9. Na początku Wielkiego Postu rozprowadzaliśmy książeczkę z rozważaniami Ewangelii na każdy dzień Wielkiego Postu, podobna książeczka była rozprowadzana na kwiecień. Wydawnictwo św. Wojciecha z Poznania będzie przygotowywać podobną książeczkę na kolejne miesiące i możemy, jeśli znajdzie się grupa zainteresowanych, zamawiać takie książeczki. W zależności od liczby zamówionych książeczek cena będzie ok. 3–4 PLN/sztukę. Zainteresowanych taką prenumeratą prosimy o zapisanie się w zakrystii na listę z podaniem liczby zamawianych egzemplarzy.


Drukuj   E-mail