Ogłoszenia 12.09.2021

1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj dożynki. Msza św. dożynkowa w intencji naszych rolników i działkowców o godz. 10.30. Gospodarzami tegorocznych dożynek są p. Edyta i Paweł Mróz. W związku z dożynkami nie będzie dzisiaj nieszporów.
  2. Jutro 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na wieczór fatimski. Wieczorna Msza św. z kazaniem fatimskim o godz. 19.00, a po niej różaniec w kościele i procesja z figurą i świecami wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy w tym miesiącu mężczyzn.
  3. Spotkanie kręgu biblijnego – w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o 19.30 w związku z przypadającym w sobotę świętem św. Stanisława Kostki, patrona młodych.
  5. Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o 9.00.
  6. Do środy można się jeszcze zapisać na Parafialny Kurs Tańca Towarzyskiego (stopień podstawowy). Pierwsze spotkanie w czwartek 16 września o 20.00 w domu katechetycznym. Cena 200 PLN/pary za 4 spotkania po 1,5h (miesiąc taneczny). Zapisy par na naszej stronie internetowej.
  7. Za tydzień, dzieci, które przyjęły I Komunię św. we wrześniu ubiegłego roku, będą na Mszy św. o 10.30 obchodzić rocznicę tej uroczystości. W sobotę 18.09 od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i ich bliskich.
  8. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię św. w naszej parafii – w niedzielę 26.09 o godz. 15.00.
  9. Złotych jubilatów małżeńskich Biskup zaprasza w niedzielę 26.09 o godz. 14.00 do kościoła seminaryjnego (ul. Drzymały 1) na Mszę św. jubileuszową.
  10. Rodziców pragnących pogłębić swoją relację z dziećmi zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Szkoły dla rodziców. To cykl 10 cotygodniowych spotkań o charakterze warsztatowym. Koszt udziału w całym szkoleniu to 200 PLN/os. Pierwsze spotkanie w niedzielę 26.09 o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Ponieważ grupa warsztatowa ma ograniczoną wielkość, prosimy o zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  11. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7.02–12.02.2022 (zapisy u ks. Dawida).
  12. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne: 3519 PLN i 2 euro. Ofiara na pomoc dla Afganistanu: 1089 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 640 PLN. Dziś kolekta parafialna, za tydzień kolekta na inwestycje parafialne oraz zbiórka do puszki na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
  13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  14. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Aktualizowane na bieżąco terminy wolnych intencji można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account