Ogłoszenia 13.08.2023

1.      Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój).

2.      Dziś o 19.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie (bez Mszy św.) z kazaniem, różaniec w kościele i procesja z figurą Matki Bożej i świecami. O poniesienie figury w tym miesiącu prosimy panie.

3.      We wtorek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP i jednocześnie nasz odpust parafialny.

Nasze świętowanie rozpoczniemy nieszporami w poniedziałek o 17.15, a po nich Msza św. wigilijna. We wtorek Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00 suma odpustowa w intencji parafian, a po niej procesja wokół kościoła. O 16.15 nieszpory odpustowe, którymi zakończymy świętowanie.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby móc zyskać odpust zupełny dla siebie bądź dla swoich bliskich zmarłych.

Kazanie odpustowe w tym roku wygłosi ks. Łukasz Żaba, ojciec duchowny naszego opolskiego seminarium duchownego.

Zapraszamy całą służbę liturgiczną: marianki, szafarzy, ministrantów i lektorów. Panów prosimy o poniesienie baldachimu.

4.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: na potrzeby parafii: 3231 zł, 7 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 730 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 273 zł (skarbona) i 150 zł (konto Caritas). Dziś i z odpustu kolekta parafialna, za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze remonty w Domu św. Józefa.

5.      Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.