Ogłoszenia 13.09.2020

1. Dziś w naszej parafii dożynki. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi i Jego błogosławieństwo dla naszej pracy. Dziękujemy również rolnikom, działkowcom za ich pracę i modlimy się o Boże błogosławieństwo w ich rodzinach.
2. Za tydzień na górze św. Anny dożynki diecezjalne. Msza dożynkowa o godz. 11.00 w grocie lurdzkiej.

3. Dziś także dzień fatimski. Wieczorem o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. z kazaniem fatimskim, a po niej różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. Spotkanie Kręgu Biblijnego – w czwartek po Mszy św. wieczornej.
5. Młodzież szkół średnich i starszą zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.30.
6. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów – w sobotę o 9.00

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość I Komunii św. 19 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Zapraszamy do modlitwy za dzieci i ich bliskich. Prośmy o dar otwartego serca na obecność Pana w Eucharystii i w sakramencie pokuty.
Jeśli to możliwe, to bardzo prosimy osoby, które zwykle chodzą na 10.30, o wybranie innej godziny Mszy św., aby umożliwić uczestnictwo we Mszy św. zaproszonym gościom. Bardzo dziękuję za zrozumienie tej prośby, szczególnie w tym czasie.
Próby przed uroczystością I Komunii św
.: poniedziałek i piątek o 16.30
Pierwsza spowiedź – w czwartek, o godz. 16.00
W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy rodziców do sprzątania kościoła i placu wokół kościoła. W związku z tym – nie będzie w tym tygodniu piątkowej adoracji.

8. Mężczyzn i młodzieńców już dziś zapraszamy do włączenia się w ogólnopolskie Męskie Oblężenie Jasnej Góry, które zaplanowane jest na sobotę 26 września. Z powodu trwającej epidemii będzie miało ono formę cyklu wieczornych spotkań i transmisji w łączności z innymi grupami z całej Polski. Poprzedzą je również warsztaty tematyczne. Szczegółowe informacje – na naszej stronie parafialnej i na plakatach. Zapraszamy!

9. Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy odwołać jesienną edycję Szkoły dla rodziców i wychowawców. Mamy nadzieję, że na wiosnę sytuacja będzie na tyle stabilna, że bez przeszkód kurs będzie mógł się odbyć.

10. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w kwocie: 2250 PLN, 265 Euro, 10 Funtów. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 283 PLN. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Wydział Teologiczny UO. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - zbiórka na utrzymanie Kościołów w Ziemi Świętej.

11. Można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Można to zrobić osobiście w kancelarii parafialnej, ale także mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź telefonicznie (w godzinach pracy kancelarii). Szczególnie prosimy o wcześniejsze zamawianie intencji przez osoby, które przeżywać będą różnego rodzaju uroczystości rodzinne i jubileusze.

12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.