Ogłoszenia 14.03.2021

1. Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii bądź też przez formularz na stronie parafialnej albo drogą mailową. Ewentualne ofiary z tym związane przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu organów.

2. Zapraszamy Was i wasze rodziny do przeżycia tego tygodnia ze św. Józefem. Od jutra w czasie Mszy św. wieczornych będziemy przyglądali się Mu z pomocą Listu Papieża Franciszka Patris Corde. Po Mszy św. zamiast różańca – nowenna do św. Józefa, a potem adoracja do godz. 19.30. W piątek wieczorem będziemy modlić się w intencji mężczyzn i chłopców naszej parafii, a grupa chłopców zostanie przyjęta do grona ministrantów.

3. Powoli zbliżamy się do świąt wielkanocnych. Zachęcamy, by nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni przed świętami. Wiemy, że sytuacja epidemiczna powoduje, że trudno cokolwiek zaplanować. Dotyczy to także spowiedzi przedświątecznej. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy przy spowiedzi także o maseczce, przed i po zdezynfekujmy ręce. Jeśli ktoś się obawia – można poprosić o spowiedź poza konfesjonałem.

4. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę małe świece – baranki wielkanocne. Są także paschaliki w cenie 2 PLN. Dochód przeznaczamy na remont naszych organów i inwestycje parafialne.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła i energię elektryczną: 2648 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1295 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna, za tydzień kolekta gospodarcza na pokrycie kosztów remontu organów.

6. Kancelaria parafialna – czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

7. Uruchomione zostały dwa dodatkowe adresy mailowe proboszcz@parafiagoslawice.pl i wikary@parafiagoslawice.pl. Jeśli ktoś ma jakieś sprawy bezpośrednio skierowane do nas (nie dotyczące pracy kancelarii parafialnej itp.) – można z nich skorzystać.

8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

9. Małżonków zapraszamy do udziału w sesji małżeńskiej 1.2.3. Kana…, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii. Sesja obejmuje trzy weekendowe spotkania (24–25.04 | 14–16.05 | 29–30.05). Informacje i zapisy na naszej stronie internetowej