Ogłoszenia 14.08.2022

1. Od wtorku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
  2. Zapraszamy do udziału w naszym odpuście parafialnym. Jutro Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00 (suma odpustowa). Na godzinę 16.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe – Akatyst ku czci Bogarodzicy Dziewicy Maryi. Po każdej Mszy św. – poświęcenie kwiatów i ziół. Naszym kaznodzieją odpustowym w tym roku będzie o. Michał Dragan OSB.
    Zapraszam do służby w tym dniu całą służbę liturgiczną, marianki ze sztandarami, panów do poniesienia baldachimu.
    Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół i obejście wokół kościoła na tę uroczystość. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty przed odpustem, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać łaskę tego dnia.
  3. Z tyłu kościoła wyłożone są ankiety dotyczące ewentualnej zmiany godzin odprawiania niedzielnych Mszy św. Zmiany mogłyby obowiązywać od 1.01.2023. Jest tam przygotowanych kilka propozycji układów godzin. Bardzo proszę o zabranie ankiety, zastanowienie się w domu, zaznaczenie preferowanego układu godzin i wrzucenie jej do koszyczka lub skarbony do środy 31.08. br.
  4. W zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę na odpust ku czci Aniołów Stróżów i obchody kalwaryjskie na Górze św. Anny w sobotę 27.08.2022. Koszt transportu – 20 PLN/os.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 3141 PLN, 10 euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 306 PLN. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 360 PLN. Dziś i jutro kolekta parafialna. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – kolekta gospodarcza, na remont w domu św. Józefa.
  6. W związku z remontem w domu św. Józefa i koniecznością wymiany głównych odpływów kanalizacji nie ma na razie możliwości korzystania z ogólnodostępnych WC. Przepraszamy za utrudnienie. W razie potrzeby można skorzystać z WC na plebanii. Prosimy w tym celu podejść do zakrystii i poprosić o otworzenie.
  7. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account