Ogłoszenia 16.10.2022

Rosary

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
  2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15.
  3. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia kremówek papieskich.
    Po Mszy wieczornej (o godz. 18.00) zapraszamy na koncert Magnificat anima mea Dominum! Będzie to muzyczna podróż po tajemnicach życia Maryi. Przewodnikami w tej podróży będą dzieła muzyki wokalnej autorów różnych epok. Koncert w wykonaniu Kameralnego Zespołu Wokalnego Cantores Opolienses pro Musica Sacra, działającego przy Wydziale Teologicznym UO pod dyrekcją Kacpra Kubiaka (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) i ks. Joachima Waloszka. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na rzecz wykonawców.
  4. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
  5. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
  6. Można już składać wypominki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych, którymi będziemy modlili się w czasie nabożeństw różańcowych od 1 do 8 listopada. Wypominki można składać w zakrystii lub też korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 3 881 PLN,
    10 dolarów i 1 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 980 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 225 PLN. Dziś kolekta gospodarcza na remont w Domu św. Józefa oraz zbiórka do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień kolekta przeznaczona na misje.
  8. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy wczoraj przekazali dary na potrzeby Seminarium Duchownego oraz pomogli w ich transporcie.
  9. Małżonków (z dowolnym stażem życia małżeńskiego) zapraszamy na Randkę Małżeńską – Czułość i bliskość w piątek 28.10, o godz. 18.30 w sali remizy OSP w Gosławicach. Będzie zapewniona opieka dla dzieci. Chcemy dobrze przygotować spotkanie, dlatego małżeństwa, które wybierają się na spotkanie prosimy o wypełnienie formularza na naszej stronie internetowej.
  10. Zapraszamy na film Johnny o ks. Janie Kaczkowskim. Seans 23.10 o godz. 18.30 w kinie Helios (C.H. Solaris). Zapisy w zakrystii do niedzieli 16.10. Cena biletu – 14 PLN.
  11. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym działająca przy parafii św. Piotra i Pawła zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Szczegółowe informacje na ulotkach i plakacie z tyłu kościoła.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

• Helmut Duda, 63, zam. przy ul. Wiejskiej
  • Ryszard Kaczmarczyk, 72, zam. przy ul. Lipowej
  • Ryszard Wnuk 77, zam. przy ul. Wiejskiej
  • Rudolf Mika, 82, zam. przy ul. Siewnej. Pogrzeb w środę 19.10, o godz. 11.00 w kościele parafialnym, różaniec w intencji zmarłego: poniedziałek, wtorek – w ramach nabożeństwa, środa 10.15.

Wypominki rosary

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account