Ogłoszenia

Ogłoszenia 19.02.2023

RekolekcjeWLKP2023 banner

 • Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do środy od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój).
 • Przed nami Wielki Post. Zachęcamy do jak najlepszego przeżycia tego okresu. Zwróćmy szczególną uwagę na trzy najważniejsze uczynki pokutne, do których zachęca nas Kościół: postu (niekoniecznie tylko w wymiarze ilości jedzenia), modlitwy i jałmużny. Warto rozpocząć ten czas od skorzystania ze spowiedzi, a także zaplanować sobie uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych (droga krzyżowa z wypominkami za naszych zmarłych – piątek o 17.15, gorzkie żale – niedziela o 16.00, droga krzyżowa dla dzieci – piątek o 16.30 (od 3.03). Pomocne będą także rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynamy już w czwartek. O. Mirosław nadał im tytuł Droga do Paschy. Szczegółowy plan rekolekcji w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.
 • Tak jak mamy w zwyczaju, w czasie rekolekcji trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Z tyłu kościoła wyłożone są listy, na których można zaznaczyć swoją obecność w konkretnych godzinach.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu: 3777 PLN i 11 Euro (parafialna). Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 620 PLN. Pomoc dla Ukrainy: 549 PLN (skarbona). Dziś ofiara gospodarcza na dalsze remonty w Domu św. Józefa oraz zbiórka specjalna do skarbony na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii (do skarbony z tyłu kościoła). Kolekta ze Środy Popielcowej – na ogrzewanie i energię elektryczną. Za tydzień kolekta jako podziękowanie dla ojca Mirosława za poprowadzone dla nas rekolekcje.
 • Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 • Od 17 do 19 marca zapraszamy pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. W programie Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Ludźmierz, Zakopane – Krzeptówki, Krościenko, Stary Sącz, Kraków Łagiewniki i centrum Jana Pawła II. Koszt 490 PLN. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zaliczka 100 PLN.
 • Od 3 do 10 października planujemy parafialną, jubileuszową (bo związaną z naszym jubileuszem 90-lecia kościoła parafialnego) pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje, plan pielgrzymki i formularz zapisów na naszej stronie parafialnej. Koszt 3850 PLN + 130 Euro.
 • Wraz ze stowarzyszeniem Tato.Net zapraszamy na warsztaty dla ojców: Bliżej – pełna łączność. Celem warsztatów jest wzmocnienie umiejętności ojcowskich i pomoc w stawaniu się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w sobotę 4 marca w Opolu (ul. Groszowicka 10) w godzinach 9.00–17.00. Szczegóły i zapisy i na stronie tato.net/opole
 • Kontakt

  Parafia Rzymskokatolicka
  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  w Opolu - Gosławicach

  ul. Wiejska 101
  45-240 Opole
  tel. 77 402 79 35
  e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Informujemy, że strona używa plików cookie.

  Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
  Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

  Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

  Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
  Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.