Ogłoszenia

Ogłoszenia 19.03.2023

 1. Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój) oraz w piątek po Mszy wieczornej – do godz. 19.30.
 2. Na godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Nabożeństwo drogi krzyżowej z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii lub poprzez formularz na stronie internetowej. Ewentualne ofiary z wypominek przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.
 4. Nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci – w piątki o godz. 16.30.
 5. Liturgiczny obchód Uroczystości św. Józefa w tym roku jest przeniesiony na jutro. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czasie Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się w intencji naszych rolników i działkowców, prosząc o Boże błogosławieństwo w pracach polowych i w ogrodzie.
 7. Uroczystość ta jest także Dniem Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to zobowiązanie do codziennej (przez 9 miesięcy) modlitwy dziesiątką różańca w intencji nieznanego nam poczętego dziecka. Z tyłu kościoła są wyłożone deklaracje podjęcia takiej modlitwy. W czasie Mszy św. wieczornej będzie można uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.
 8. W przyszłą niedzielę w ramach nabożeństwa popołudniowego zapraszamy na nabożeństwo pasyjne z pieśniami w wykonaniu chóru Laudate Dominum z parafii bł. Czesława w Opolu. Nie będzie w tym dniu gorzkich żali.
 9. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny: paschaliki (cienkie) w cenie 4 PLN, Małe świece w cenie 6 PLN i średnie w cenie 8 PLN. Jest także modlitewnik i śpiewnik na Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i Oktawę Wielkanocną – Zwycięzca Śmierci (30 PLN).
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Ofiara na cele parafialne: 4040 PLN i 4 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 640 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 426 PLN (skarbona) i 100 PLN (konto). Dziś kolekta gospodarcza na dalsze remonty w Domu św. Józefa. Za tydzień kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej.
 11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 12. Od 3 do 10 października planujemy parafialną, jubileuszową (bo związaną z naszym jubileuszem 90-lecia kościoła parafialnego) pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje, plan pielgrzymki i formularz zapisów na naszej stronie parafialnej. Koszt 3850 zł + 130 euro.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account