Ogłoszenia

Ogłoszenia 19.06.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje oraz modlimy się litanią do NSPJ.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przeżycie uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Szczególne podziękowania dla osób, które przygotowały ołtarze na trasie procesji, panów niosących baldachim, służby liturgicznej. Podziękowania również dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji i przebiegu naszego festynu parafialnego.
 3. Dziś o 14.30 w opolskiej katedrze pielgrzymka naszej parafii z okazji złotego jubileuszu diecezji opolskiej. Po Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa – spotkanie przy kawie i ciastku.
 4. Ze względu na postępujący remont w Domu św. Józefa, nie będzie w tym tygodniu gimnastyki dla seniorów
 5. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i dzień ojca. W czasie wieczornej Eucharystii (wigilia uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa) będziemy modlić się w intencji żyjących i ++ ojców. W tym dniu chcemy także modlić się w intencji rodziców, dzieci i młodzieży oraz nauczycieli z podziękowaniem za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym i formacyjnym.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św. wynagradzającej NSPJ. Wzwiązku z uroczystością w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post piątkowy).
 7. Kończy się rok szkolny i formacyjny. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok angażowali się w różnych parafialnych grupach formacyjnych, a także podejmowali inne zaangażowania na rzeczy naszej wspólnoty.
 8. Od przyszłej niedzieli zmianie ulega niedzielny porządek Mszy św. W czasie wakacji Msze św. będą odprawiane o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie w okresie wakacyjnym niedzielnej Mszy św. wieczornej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 3631 PLN i 4 euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy 406 PLN (skarbona) i 50 PLN (konto). Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 690 PLN. Ofiara z uroczystości Bożego Ciała: 3217 PLN (parafialna). Dziś kolekta na inwestycje parafialne (remont w domu św. Józefa) oraz zbiórka do puszki na WT UO.
 10. W związku z remontem w domu św. Józefa i koniecznością wymiany głównych odpływów kanalizacji, w najbliższych dniach nie będzie możliwości korzystania z ogólnodostępnych WC. Przepraszamy za utrudnienie. W razie potrzeby – można skorzystać z WC na plebanii. Prosimy w tym celu podejść do zakrystii i poprosić o otworzenie.
 11. Dzieci i młodzież zapraszamy na wakacyjny wyjazd w góry, od 26.06 do 2.07. Koszt 460 PLN/os. Zapisy u ks. Dawida.
 12. Młodzież (po 8. klasie SP) zapraszamy na wyjazd w Alpy (od 22 do 27.08). Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza (do środy).
 13. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account