Ogłoszenia

Ogłoszenia 19.11.2023

1.      W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP.

2.      We wtorek w czasie Mszy św. wieczornej będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Cecylii w intencji naszych organistów, chórzystów i wszystkich pielęgnujących muzykę w naszej parafii. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich chętnych na poczęstunek i spotkanie z chórzystami (na plebanii).

3.      Chór parafialny zaprasza na próby w każdą środę po Mszy Św. wieczornej W ramach prób prowadzone są zajęcia z emisji głosu, elementów teorii muzyki oraz nauka pieśni i utworów sakralnej muzyki klasycznej. Wszyscy chętni (szczególnie panowie) są mile widziani - zarówno osoby młode jak i starsze.

4.      Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o 19.00 (Sala z Lilią).

5.      Spotkanie biblijne w środę po Mszy św. wieczornej.

6.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 (na plebanii)

7.        Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 10.00 Msza św. w intencji mężczyzn i chłopców naszej parafii. W czasie Mszy św. do grona ministrantów zostaną włączeni dwaj kandydaci.

8.        Powoli zbliżamy się do Adwentu. Już dziś zapraszamy do duchowego przeżycia tego czasu oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem Jezusem. Warto zaplanować wcześniej spowiedź, zatroszczyć się o dobrą lekturę. Dobrze również zrobić jakieś postanowienia adwentowe. Mamy trochę czasu, by zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcę przygotować dla Jezusa miejsce w moim życiu?

9.        Wzorem lat ubiegłych chcemy dla dzieci uczestniczących w roratach przygotować drobne upominki (słodycze, przybory szkolne, kolorowanki, książeczki). Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tych upominków.

10.    Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 5573 zł i 5 euro (na potrzeby seminarium). Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 360 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 275 zł (skarbona). Pomoc Kościołowi w Potrzebie: 234 zł.

Dziś przed kościołem zbiórka na inwestycje parafialne, a z tyłu kościoła skarbonka na remont katedry opolskiej. Za tydzień kolekta na gaz i energię elektryczną.

11.  Dziękujemy wszystkim fundatoromkrzeseł dla św. Józefa” – łącznie zebrano 13690 zł. i 100 Euro. Jest to kwota w pełni wystarczająca na doposażenie naszej Sali z Lilią.

W zakrystii są do nabycia jubileuszowe świece i smycze do kluczy. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. 

12.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

13.    Numer konta Domu Nadziei w Opolu i Dylakach. Zachęcamy do wspierania:  PL 86 1240 5178 1111 0010 8711 8310 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.