Ogłoszenia

Ogłoszenia 20.08.2023

1.      Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój).

2.      Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego świętowania naszego odpustu parafialnego. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy zadbali o piękny, świąteczny wystrój naszego kościoła i jego obejścia, a także włączyli się w przygotowanie liturgii odpustowej (szafarzom, panom niosącym baldachim, ministrantom, lektorom, Dzieciom Maryi, a także chórowi i orkiestrze).

3.      W środę ks. Dawid Górniak kończy posługę wikariusza w naszej parafii. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w jego intencji. Od czwartku swoją posługę rozpocznie ks. Kamil Sowada.

4.      W sobotę zapraszamy na Górę św. Anny na odpust ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd autobusu o godz. 9.00.
O 11.00 Msza św. w kaplicy na placu rajskim, a o godz. 13.00 rozpoczęcie Dróżek NMP przy kościele Krzyża św.

5.      Od 2 do 8.09.2023 przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Święte pod hasłem: Odnów moje serce. Poprowadzą je dla nas oo. dominikanie: Tomasz Nowak OP i Mateusz Kosior OP. Czas misji parafialnych, które zwykle odbywają się w parafii co 10 lat, to okazja do odnowienia naszej osobistej więzi z Bogiem i ze wspólnotą Kościoła. Dla nas to także doskonała okazja do przygotowania się do 90. rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

Zapraszamy już dziś do zaplanowania tego pierwszego tygodnia września, tak byśmy mogli wspólnie przeżyć ten czas. Pomyślcie również o zaproszeniu na te wydarzenia Waszych bliskich, przyjaciół czy sąsiadów, którzy może przeżywają jakiś kryzys wiary.

W czasie misji Msza św. o 7.00 będzie bez nauczania misyjnego. Będzie natomiast dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 (z nauczaniem), a wieczorna Msza św. będzie przesunięta na godz. 19.00, aby umożliwić uczestnictwo także tym, którzy później kończą pracę.

W związku z dodatkowymi Mszami jest kilka wolnych intencji. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to można je zarezerwować w kancelarii lub poprzez stronę internetową.

Szczegółowy plan misji opublikujemy w przyszłym tygodniu w gazetce parafialnej i na stronie parafialnej.

6.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: z niedzieli (parafialna i diecezjalna) – 3444 zł, 15 euro, z odpustu (parafialna) – 6874 zł i 41 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 1510 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 250 zł (skarbona). Ofiara na pomoc dla ofiar powodzi w Słowenii: 2021 zł i 260 euro. Dziś kolekta na dalsze remonty w Domu św. Józefa, za tydzień kolekta na energię elektryczną i gaz.

7.      Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.