Ogłoszenia

Ogłoszenia 20.11.2022

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje. 

2. Aby nie wychłodzić zanadto kościoła, w tym tygodniu włączone już zostało ogrzewanie. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o zamykaniu drzwi kościoła. Przypominamy także, że ogrzewanie podłogowe w naszej świątyni jest zainstalowane pod ławkami w nawie głównej. W związku z tym w nawach bocznych i na chórze może być (i zwykle jest) chłodniej. Zachęcamy również do zajmowania miejsc z przodu kościoła, gdzie zwykle jest cieplej. 

3. Dziś o 16.15 niedzielne nieszpory z odnowieniem aktu oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi. 

4. W środę od godz. 11.00 będziemy przygotowywać tegoroczny wieniec adwentowy do naszego kościoła. Zapraszamy do pomocy. Prosimy również o przyniesienie gałązek drzew iglastych, tui itp. Każda para rąk i każda gałązka się przyda. 

5. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00. 

6. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do świadomego zaplanowania sobie tego czasu (modlitwa, udział w roratach, spowiedź, dobra książka, spotkanie z bliskimi, ograniczenie mediów społecznościowych itp.). Ponieważ żyjemy w rzeczywistości, w której Adwent jest nieopłacalny i w związku z tym całkowicie został wyrugowany, jako chrześcijanie musimy samodzielnie i bardzo świadomie zdecydować o naszym osobistym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. 

7. Za tydzień po Mszach św. adwentowy kiermasz charytatywny na rzecz Adama Bieleckiego. Tzw. Ekipa Adama, która organizuje różne akcje, pomagające sfinansować jego leczenie, będzie oferować wieńce adwentowe, ciasta, ozdoby świąteczne, kawę, herbatę. Szczegóły można znaleźć na stronie ekipaadama.pl 

8. Za tydzień w niedzielę w czasie nabożeństwa popołudniowego poświęcenie wieńców i lampionów adwentowych. 

9. Jak co roku zapraszamy do włączenia się w przygotowanie upominków dla dzieci, które będą uczestniczyć w tegorocznych roratach. Do zakrystii albo na plebanię można przynieść słodycze, przybory szkolne, kolorowanki, książki dla dzieci itp. 

10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 3575 PLN, 1 euro i 50 koron czeskich. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 840 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 1051 PLN. Dziś kolekta gospodarcza oraz zbiórka do skarbonki na dalszy remont katedry opolskiej. Za tydzień kolekta na ogrzewanie kościoła i energię elektryczną. 

11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account