Ogłoszenia 21.02.2021

1. Przypominamy o obowiązującym nadal ograniczeniu liczby wiernych w kościele do 37 osób. Bardzo prosimy również o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, korzystaniu z płynów do dezynfekcji rąk, zasłanianiu nosa i ust oraz utrzymywaniu w czasie liturgii dystansu.

2. Osoby przyjmujące Komunię Św. na rękę prosimy, by spożyły ją w zasięgu wzroku szafarza, a także by sprawdziły, czy na ręce nie pozostały jakieś okruchy – je także należy spożyć.

3. Rozpoczęliśmy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi naszej wspólnocie parafialnej o. Tomasz Zamorski OP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą parafię i za nasze rodziny oraz wspólnego słuchania Słowa Bożego. Szczegółowy plan rekolekcji na naszej stronie internetowej oraz w gazetce parafialnej. Wszystkie spotkania rekolekcyjne są również transmitowane online.

4. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi rano o 8.00, a wieczorem o 18.00. Po wieczornej Mszy św. w poniedziałek – spotkanie dla młodzieży szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej. We wtorek – spotkanie dla małżonków, rodziców i narzeczonych. W środę – na zakończenie rekolekcji wieczór uwielbienia.

5. Dzisiaj o 16.00 pierwsze nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii bądź też przez formularz na stronie parafialnej, albo drogą mailową. Ewentualne ofiary z tym związane przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu organów.

6. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – okazja pół godziny przed każdą Mszą św.

7. W czasie rekolekcji trwać będzie również całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na którą prosimy wpisywać swoją obecność indywidualną czy w ramach grup parafialnych na adoracji. Starajmy się, aby przez cały dzień trwała modlitwa za nasze rodziny i naszą parafię.

8. W poniedziałek i wtorek od 9.30 rekolekcyjne odwiedziny chorych. W poniedziałek - chorzy, do których zwykle chodzi ks. Dawid, we wtorek - chorzy, do których zwykle chodzi ks. Marcin. Jeśli ktoś jeszcze chciałby, aby przyjść do niego z Panem Jezusem, bardzo prosimy o informację po Mszy św. w zakrystii albo po południu telefonicznie/mailowo. Następne odwiedziny chorych będą przed świętami Wielkanocnymi: w czwartek 25.03.2021 r.

9. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu w ramach kolekty gospodarczej (na remont organów): 2849 PLN i 5 Euro, ofiara z środy popielcowej: 814 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 765 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna, w środę – kolekta na cele ojca rekolekcjonisty. Za tydzień kolekta na koszty ogrzewania kościoła i energii elektrycznej oraz zbiórka do puszki na misje.

10. Kancelaria parafialna – czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

11. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.