Ogłoszenia 21.03.2021

1. Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Za tydzień ostatnie tegoroczne nabożeństwo. Kolekta po tym nabożeństwie przeznaczona jest jako podziękowanie dla ks. Łukasza Waligóry – naszego tegorocznego kaznodziei pasyjnego.

2. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje dla osób chętnych do codziennej modlitwy w tej intencji są wyłożone z tyłu kościoła. Na Mszy św. wieczornej w tym dniu będzie można uroczyście złożyć przyrzeczenia i deklaracje.

3. W czwartek rano o godz. 9.00 Msza św. w intencji rolników i działkowców na rozpoczęcie prac polowych.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych w piątek 26.03 od godz. 8.30. Zgłoszenia w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie/mailowo.

5. Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii bądź też przez formularz na stronie parafialnej albo drogą mailową. Ewentualne ofiary z tym związane przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu organów.

6. Młodzież, a także kandydatów do bierzmowania zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o 19.30.

7. Rodziców (i jeśli to możliwe chrzestnych) dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00 w kościele.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca najważniejszy okres w ciągu roku liturgicznego – Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Zgodnie z dekretem księdza biskupa – nie będzie w tym roku procesji z palmami wokół kościoła.

9. Usilnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i nieodkładania spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy przy spowiedzi o maseczce, przed i po zdezynfekujmy ręce. Jeśli ktoś się obawia – można poprosić o spowiedź poza konfesjonałem.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 2307 PLN i 1 Euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1450 PLN. Dzisiaj kolekta gospodarcza na pokrycie kosztów remontu naszych organów, a za tydzień kolekta na świąteczny wystrój kościoła.

11. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę małe świece – baranki wielkanocne. Są także paschaliki w cenie 2 PLN. Dochód przeznaczamy na remont naszych organów i inwestycje parafialne. Są również do nabycia książeczki z rozważaniami na kwiecień w cenie 3 PLN. Za tydzień nasze Marianki rozprowadzać będą palmy.

13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

14. Małżonków zapraszamy do udziału w sesji małżeńskiej 1.2.3. Kana…, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii. Sesja obejmuje trzy weekendowe spotkania (24–25.04 | 14–16.05 | 29–30.05). Informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

 

 

 
 
 

Drukuj   E-mail