Ogłoszenia

Ogłoszenia 24.09.2023

1.      Dziękujemy za włączenie się we wspólne świętowanie 90. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Szczególne podziękowania dla tych wszystkich parafian, którzy w różny sposób zaangażowali się w organizację tego święta: całej służbie liturgicznej, członkom Rady Parafialnej, osobom dbającym o piękny wystrój kościoła i jego obejścia, osobom, które przygotowały ciasta i pomagały w ich dystrybucji. Za te wszystkie zaangażowania – mniejsze i większe – serdeczne Bóg zapłać.

2.      O 16.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

3.      W środę o 18.45 spotkanie biblijne (na plebanii).

4.      W czwartek o 18.45 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii.

5.      Młodzież klas 8 SP i szkół średnich zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.00 na plebanii.

6.      Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.15 (w kościele).

7.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 (na plebanii).

8.      Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii ks. Dariusza Komandowskiego, który pracuje na misjach w Gruzji. Cały dzień będzie głosił kazania, a po mszach świętych będzie możliwość wsparcia jego pracy misyjnej.

9.      Zbliża się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dla dzieci proponujemy na różaniec w tym roku materiały, które pomogą poznać poszczególne tajemnice różańca. W zakrystii jest do odebrania pierwszy element tych materiałów.

10.  Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: z niedzieli (gospodarcza) 5025 zł. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 1300 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 243 zł (skarbona). Dziś kolekta na gaz i energię elektryczną. Za tydzień kolekta parafialna i diecezjalna.

11.  W zakrystii są do nabycia jubileuszowe świece i smycze do kluczy. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.

12.  Na naszej półce z prasą pojawiły się książeczki z rozważaniami Ewangelii na październik oraz nowe czasopismo wydawane przez oo. Oblatów: Misyjne Drogi w cenie 6 zł. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego i małego Gościa Niedzielnego.

13.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

14.  Muzeum Diecezjalne w Opolu zaprasza na cykl warsztatów zatytułowanych Jak czytać obrazy. Kurs dla niewtajemniczonych miłośników sztuki. Warsztaty skierowane są do młodzieży i osób dorosłych, są bezpłatne i odbywają się w Muzeum Diecezjalnym w Opolu, w czwartki o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.