Ogłoszenia 25.04.2021

1. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
2. Dzisiaj o 16.15 w ramach nieszporów modlimy się o urodzaje i Boże błogosławieństwo w intencji rolników i działkowców.
3. Przez cały tydzień szczególnie modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele.

4. Od wtorku do piątku po Mszy wieczornej suplikacje, różaniec za chorych i o zatrzymanie epidemii, a potem adoracja do 19.30.
5. Rodziców zapraszamy jutro na godz. 19.00 na spotkanie pod tytułem „Dzieci w wirtualnej sieci”. Spotkanie poprowadzi p. Bogna Białecka – psycholog z Poznania, która na co dzień pomaga i doradza rodzicom szczególnie w kwestii funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie cyfrowych mediów. Ze względu na obostrzenia epidemiczne na spotkanie obowiązują zapisy – na naszej stronie. Na naszej stronie parafialnej udostępniamy broszurę przygotowaną przez Fundację, w której działa nasz gość. Zachęcamy do lektury. Spotkanie odbędzie się w kościele – transmisja na naszej stronie internetowej.
6.
W sobotę rozpoczynamy maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać po Mszy św. wieczornej. Stolica Apostolska prosi by szczególną intencją modlitwy była prośba o ustanie epidemii.
7. W I sobotę miesiąca, o 7.15 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. porannej Medytacja I sobotnia.
8. W sobotę o 16.00 – nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
9. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne: 1697 PLN Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1030 PLN. Dzisiaj kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne. Za tydzień kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla opolskiego Domowego Hospicjum dla Dzieci.
10. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli się do sfinansowania wynajęcia ekranu LED na czas Triduum Paschalnego. W tym tygodniu wpłynęło 270 PLN. Bóg zapłać.
11.
Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
12. Ślubowana pielgrzymka do kościółka w Lędzinach na odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zostaje przesunięta na 6 czerwca, prawdopodobnie nie będzie możliwości, by pójść pieszo, ale możemy dojechać indywidualnie – suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.
13. Na stronie RafaelKino.pl można obejrzeć film fabularny pt. Wyrok na niewinnych. Film porusza sprawę procesu sądowego, który w latach 70 XX wieku doprowadził do wprowadzenia możliwości aborcji w USA. Koszt seansu to 19.90 PLN. Polecamy!