Ogłoszenia 25.06.2023

1.     Na mocy dekretu ks. Biskupa, 24.08 nastąpi zmiana wikariusza w naszej parafii. Ks. Dawida Górniaka zastąpi ks. Kamil Sowada. Księdzu Dawidowi dziękujemy za trzy lata posługi w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej.

2.     Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój). Trwa czerwiec, więc adorację kończymy Litanią do NSPJ w intencji pokoju.

3.     Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w piątek 30.06 od godz. 8.30. Zgłoszenia osób spoza stałej listy do środy.

4.     W sobotę o 16.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św., a także osób, które w innych parafiach będą proszone o pełnienie funkcji chrzestnych.

5.     Od pierwszej niedzieli lipca (2.07) aż do ostatniej niedzieli sierpnia (27.08) Msze św. będą odprawiane w tzw. porządku wakacyjnym: o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

6.     Podobnie jak w latach ubiegłych w czasie wakacji gazetka parafialna będzie się ukazywać co dwa tygodnie. Oczywiście wszystkie aktualności są dostępne na stronie parafialnej.

7.     Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: parafialna: 3396 zł, 1 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 425 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 529 zł (skarbona). Ofiara na Wydział Teologiczny UO: 272 zł. Dziś kolekta na energię elektryczną i gaz. W uroczystość śś. Piotra i Pawła – na stolicę Apostolską, za tydzień parafialna i diecezjalna.

8.     Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególne podziękowania dla tych wszystkich, którzy przez cały rok formacyjny w różny sposób szczególnie angażowali się w życie naszej wspólnoty parafialnej.

9.     Parafia w Nakle organizuje pielgrzymkę do Chorwacji w dniach 18–26.08. Szczegółowe informacje na plakacie z tyłu kościoła.

Parafia św. Jacka w styczniu 2024 organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Szczegółowe informacje na plakacie z tyłu kościoła.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.