Ogłoszenia

Ogłoszenia 26.02.2023

 1. Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój) oraz w piątek po Mszy wieczornej – do godz. 19.30.
 2. Kończymy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Mirosławowi za obecność wśród nas, wspólną modlitwę i głoszenie nam Słowa Bożego. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do przeżycia razem tego czasu, a także byli na adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Na godz. 16.00 zapraszamy dziś na pierwsze w tym roku nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku będzie dla nas głosił dk. Jędrzej Baranowski OMI (oblat Maryi Niepokalanej).
 4. Nabożeństwo drogi krzyżowej z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii lub poprzez formularz na stronie internetowej. Ewentualne ofiary z wypominek przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.
 5. Nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci – w piątki o godz. 16.30. W zakrystii można odebrać plansze, które pomogą dzieciom w przeżyciu tych nabożeństw.
 6. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św. wynagradzającej NSPJ i Sercu Maryi.
 7. W sobotę o 16.00 nauka przedchrzcielna (na plebanii).
 8. W czasie Wielkiego Postu Kościół w czasie liturgii nie śpiewa hymnu Chwała na wysokości Bogu oraz Te Deum (chyba że przypada jakaś uroczystość). Te Deum, które zwykle śpiewamy w czasie Mszy św. jubileuszowych, w tym czasie będziemy zastępować hymnem Magnificat – Wielbij, duszo moja, Pana. Hymn ten śpiewamy, stojąc.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Z niedzieli: 3655 PLN i 5 euro (gospodarcza), ze Środy Popielcowej (na energię elektryczną i gaz): 3694 PLN i 2 euro, 20 Koron szwedzkich. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 940 PLN. Pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii: 6686 PLN + 50 euro (skarbona). Dziś kolekta jako podziękowanie dla ojca Mirosława za poprowadzone dla nas rekolekcje. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne i diecezjalne.
 10. Osobom, które składają ofiary na rzecz naszej parafii, przypominamy o możliwości odliczenia ich w zeznaniu rocznym od podatku. Szczegóły i podstawa prawna na stronie naszej parafii w zakładce Wsparcie parafii. Zachęcamy również do wsparcia lokalnych i diecezjalnych organizacji pożytku publicznego przez odliczenie 1,5% podatku w rozliczeniu rocznym.
 11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 12. Wraz ze stowarzyszeniem Tato.Net zapraszamy na warsztaty dla ojców: Bliżej – pełna łączność. Celem warsztatów jest wzmocnienie umiejętności ojcowskich i pomoc w stawaniu się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w sobotę 4 marca w Opolu (ul. Groszowicka 10) w godzinach 9.00–17.00. Szczegóły i zapisy na stronie tato.net/opole
 13. Od 17 do 19 marca zapraszamy na pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. W programie: Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Ludźmierz, Zakopane – Krzeptówki, Krościenko, Stary Sącz, Kraków Łagiewniki i Centrum Jana Pawła II. Koszt 490 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zaliczka przy zapisie 100 zł.
 14. Od 3 do 10 października planujemy parafialną, jubileuszową (bo związaną z naszym jubileuszem 90-lecia kościoła parafialnego) pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje, plan pielgrzymki i formularz zapisów na naszej stronie parafialnej. Koszt 3850 zł + 130 euro.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.