Ogłoszenia 26.03.2023

1. Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój) oraz w piątek po Mszy wieczornej – do godz. 19.30.
  2. O 16.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo pasyjne z udziałem chóru Laudate Dominum z parafii bł. Czesława w Opolu.
  3. W piątek od godz. 8.30 przedświąteczne odwiedziny chorych. Zgłoszenia osób dodatkowych (spoza stałej listy) do środy.
  4. Nabożeństwo drogi krzyżowej z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii lub poprzez formularz na stronie internetowej. Ewentualne ofiary z wypominek przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.
  5. Nabożeństwa drogi krzyżowej dla dzieci – w piątki o godz. 16.30.
  6. W sobotę o 7.15 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. medytacja I-sobotnia.
  7. W sobotę o 16.00 na plebanii nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w kwietniu przyjmą sakrament chrztu św.
  8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, rozpoczynająca obchód Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do włączenia się w parafialne świętowanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Warto już dziś zaplanować sobie ten czas, a także wcześniej przystąpić do spowiedzi. W tym tygodniu okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami odbędzie się w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Rozpoczniemy o godz. 9.45 przy kapliczce obok szkoły. Tam wysłuchamy Ewangelii o wjeździe do Jerozolimy, a następnie w procesji z palmami przejdziemy do kościoła. W razie deszczu liturgię rozpoczniemy o 10.00 w kościele.
  10. Droga krzyżowa ulicami Opola odbędzie się w Niedzielę Palmową. Rozpoczęcie o 19.30 przy furcie klasztoru oo. Franciszkanów, a następnie przejście do kościoła św. Piotra i Pawła. Jako parafia jesteśmy proszeni o poniesienie krzyża od VI stacji. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.
  11. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny: paschaliki (cienkie) w cenie 4 zł, małe świece w cenie 6 zł i średnie w cenie 8 zł. Jest także modlitewnik i śpiewnik na Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i oktawę wielkanocną – Zwycięzca śmierci (30 zł).
  12. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Ofiara na cele parafialne: 4514 PLN i 1 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 2330 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 319 PLN (skarbona). Dziś kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej. Za tydzień kolekta na cele parafialne i diecezjalne.
  13. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  14. Od 3 do 10 października planujemy parafialną, jubileuszową (bo związaną z naszym jubileuszem 90-lecia kościoła parafialnego) pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje, plan pielgrzymki i formularz zapisów na naszej stronie parafialnej. Koszt 3850 zł + 130 euro.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account