Ogłoszenia 26.09.2021

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, dziś o godz. 16.15.
  2. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię św. w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 15.00 (w kościele).
  3. Rodziców pragnących pogłębić swoją relację z dziećmi, zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Szkoły dla rodziców. To cykl 10 cotygodniowych spotkań o charakterze warsztatowym. Koszt udziału w całym szkoleniu to 200 PLN/os. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Prosimy o zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i I szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 (w kościele).
  5. Chętnych do wspólnego śpiewu zapraszamy na próbę chóru parafialnego we wtorek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  6. W zeszłym roku w czasie adwentu z grupą rodzin przygotowaliśmy projekt Bajki dla naszych dzieci. W tym roku chcemy również przygotować swego rodzaju wieczorynkę dla naszych dzieci i ponownie zapraszamy do współpracy nasze rodziny. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.30 na plebanii.
  7. Spotkanie kręgu biblijnego – w środę po Mszy św. wieczornej.
  8. Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.
  9. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w piątek od godz. 8.30. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  10. W czwartek o godz. 20.00 kolejne spotkanie Parafialnego Kursu Tańca Towarzyskiego (stopień podstawowy). Można i warto jeszcze dołączyć.
  11. Młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy w piątek o godz. 19.30 (w domu katechetycznym).
  12. Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.15.
  13. Spotkanie Dzieci Maryi z s. Joanną – w sobotę o godz. 12.00, zapraszamy również dziewczynki, chcące dołączyć do grona Dzieci Maryi.
  14. Rodziców i, jeśli to możliwe, chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą chrzest, zapraszamy w sobotę o godz. 16.00 na naukę przedchrzcielną (na plebanii).
  15. Rozpoczynamy październik, a więc miesiąc, w którym szczególnie wzywamy wstawiennictwa Maryi, odmawiając różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku – po Mszy św. wieczornej, w sobotę – po Mszy św. porannej (w I sobotę m-ca o godz. 7.15), w niedzielę o godz. 16.15. Dzieciom proponujemy różaniec z nowymi polskimi błogosławionymi: Stefanem kardynałem Wyszyńskim i matką Różą Czacką. Rodzice mogą odebrać plansze dla dzieci w zakrystii, zaś od poniedziałku do piątku dzieci będą otrzymywały kolejne koraliki do przyklejenia na planszy.
  16. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycji parafialnych: 3509 PLN i 2 Kuny. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1280 PLN. Dziękujemy również za ofiarę na pomoc Chrześcijanom w Ziemi Świętej: 607 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna.
  17. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  18. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7.02–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account