Ogłoszenia

Ogłoszenia 26.11.2023

1.        Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory, w czasie których odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W czasie nieszporów dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają również Pismo Święte. Po nieszporach – spotkanie dla rodziców i dzieci w Domu św. Józefa.

2.        W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP.

3.        Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o 19.15 (Dom św. Józefa).

4.        Spotkanie biblijne w środę po Mszy św. wieczornej (na plebanii).

5.        Chór parafialny zaprasza na próby w każdą środę po Mszy Św. wieczornej Wszyscy chętni (szczególnie panowie) są mile widziani - zarówno osoby młode jak i starsze. Dodatkowe próby w poniedziałek po Mszy wieczornej.

6.        W czwartek od godz. 16.00 zapraszamy do Domu św. Józefa do pomocy przy robieniu wieńca adwentowego. Potrzebujemy materiał na wieniec: dosyć długie gałązki tui, iglaków. Można je wcześniej przynieść i zostawić pod wiatą za plebanią.

7.        Spotkanie dla młodzieży w piątek o 19.00 (Dom św. Józefa).

8.        Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o 9.15 (w kościele).

9.        Spotkanie marianek w sobotę o 9.00 (na plebanii)

10.    Młodzież i dzieci chcące rozwijać swoje talenty muzyczne, zapraszamy na pierwsze spotkanie scholii – zespołu muzycznego w przyszłą sobotę o godz. 10.15 (na plebanii).

11.    Spotkanie duszpasterstwa rolników w sobotę o 10.00 (Dom św. Józefa).

12.    Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu oraz osób, które w innych parafiach będą proszone o bycie chrzestnymi – w sobotę o 16.00 (na plebanii).

13.    Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 15 grudnia (ks. Marcin) i w sobotę 16 grudnia (ks. Kamil).

14.    Powoli zbliżamy się do Adwentu. Zapraszamy do duchowego przeżycia tego czasu oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem Jezusem. Warto zaplanować wcześniej spowiedź, zatroszczyć się o dobrą lekturę. Dobrze również zrobić jakieś postanowienia adwentowe. Mamy trochę czasu, by zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcę przygotować dla Jezusa miejsce w moim życiu?

15.    Przed nami I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi: pół godziny przed każdą Mszą św. i dodatkowo w piątek od godz. 17.00 (szczególnie dla dzieci i młodzieży).

16.    Za tydzień w czasie nieszporów poświęcenie wieńców adwentowych i lampionów roratnich.

17.    Wzorem lat ubiegłych chcemy dla dzieci uczestniczących w roratach przygotować drobne upominki (słodycze, przybory szkolne, kolorowanki, książeczki). Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tych upominków.

18.    Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 4621 zł i 1 euro (kolekta na inwestycje parafialne). Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 670 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 420 zł (skarbona). Zbiórka na remont katedry opolskiej: 128 zł. Dziś kolekta na gaz i energię elektryczną. Za tydzień kolekta parafialna i diecezjalna.

19.    Małżonków zainteresowanych pogłębieniem więzi małżeńskich zapraszamy na spotkanie dla małżeństw Kana na bis w sobotę 9 grudnia o godz. 16.00 w Domu św. Józefa. Temat spotkania: Dzieci a wzajemna relacja małżonków.

20.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

21.    Z tyłu kościoła i na naszej stronie internetowej jest umieszczony wstępny plan odwiedzin kolędowych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nim i jak najszybsze zgłoszenie ewentualnych braków lub nieścisłości do wtorku 5.12.2023. Prosimy o zwrócenie uwagi na kolejność numerów domów/klatek. Wskazują one, od której strony ulicy rozpoczną się odwiedziny.

Ze względu na tegoroczny termin ferii zimowych w kolędzie jest zaplanowana przerwa. W czasie ferii będzie można zamówić kolędę dodatkową – jeśli komuś nie pasuje termin, a chce przyjąć księdza w swoim domu.

W kilku miejscach planu pojawił się dopisek zgłoszenie. Pojawia się on w dwóch przypadkach:

a)      adresy, w których w zeszłym roku zdarzyła się sytuacja, że ministranci nie zostali wpuszczeni do klatki schodowej bloku, żeby zadzwonić dzwonkiem na korytarzu. Wieczorem zaś parafianie z tej klatki dzwonili, że nie było u nich kolędy.

b)      Szczególnie w nowych blokach jest bardzo wiele mieszkań wynajmowanych albo jeszcze niezamieszkałych, co bardzo utrudnia ministrantom dotarcie i co wydłuża czas oczekiwania na księdza.

W obu tych przypadkach będziemy wdzięczni za zgłoszenie chęci przyjęcia księdza z kolędą, najlepiej przez formularz na stronie parafialnej. Bardzo to ułatwi nam wspólne spotkanie. Dziękujemy za zrozumienie.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.