Ogłoszenia 27.08.2023

1.     Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój).

2.     W czwartek posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczął ks. Kamil Sowada. Życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa i dużo sił.

3.     W tym tygodniu posługę organisty w naszej parafii kończy p. Robert Signus. Dziękujemy za dyspozycyjność oraz zaangażowanie i życzymy sukcesów w dalszym życiu zawodowym.

4.     Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę podjęli trud pielgrzymowania na Górę św. Anny na odpust ku czci Aniołów Stróżów.

5.     Od 1 września można już zamawiać intencje Mszalne na przyszły rok. Jak zawsze najpierw prosimy szczególnie o zamawianie Mszy św. za żyjących – z okazji jubileuszów itp.

6.     W związku z I piątkiem i I sobotą miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św.

7.     Miesięczne odwiedziny chorych odbędą się w ramach misji parafialnych w czwartek i piątek (7 i 8.09) – od godz. 11.00.

8.     W piątek od 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.

9.  Od następnej niedzieli (3.09) wracamy po wakacjach do zwykłego porządku Mszy św. niedzielnych: o 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

10.  W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży, a także rodziców i wychowawców o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym. Po Mszy św. błogosławieństwo przyborów szkolnych i indywidualne błogosławieństwo dzieci i młodzieży.

11.  Zapraszamy do wspólnego przeżycia Misji Świętych, które rozpoczną się mszą św. w sobotni wieczór (2.09) i potrwają do piątku (8.09).

Poprowadzą je dla nas oo. dominikanie: Tomasz Nowak OP i Mateusz Kosior OP.

W czasie misji Msza św. o 7.00 będzie bez nauczania misyjnego. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10.00 (z nauczaniem), a wieczorna Msza św. będzie przesunięta na godz. 19.00, aby umożliwić uczestnictwo także tym, którzy później kończą pracę.

Po Mszy św. wieczornej będzie jeszcze wieczorne spotkanie modlitewne.

12.  W niedzielę 10 września dożynki parafialne. Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i błogosławieństwo w pracy. O godz. 9.30 wyruszy korowód dożynkowy z placu obok remizy OSP do kościoła. Msza św. dożynkowa o godz. 10.00.

13.  W niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 10.00 razem z ks. biskupem Rudolfem Pierskałą będziemy dziękować Panu Bogu za 90 lat naszego kościoła i parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

Wprawdzie dokładna rocznica poświęcenia kościoła przypada dopiero 8 listopada, ale nasze świętowanie przesuwamy trochę wcześniej, licząc na lepszą pogodę i możliwość wspólnego spotkania. Po Mszach św. porannych w tę niedzielę chcemy zaprosić wszystkich parafian na kawę/herbatę i kołocza. Jeśli ktoś chciałby upiec na tę uroczystość jakieś ciasto, prosimy o informację w zakrystii lub kancelarii.

14.  Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: z niedzieli (gospodarcza na dalsze remonty w Domu św. Józefa) 3083 zł, 2 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 360 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 354 zł (skarbona). Dziś kolekta na energię elektryczną i gaz, za tydzień kolekta parafialna i diecezjalna.

15.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.