Ogłoszenia

Ogłoszenia 28.05.2023

1.      Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój).

2.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy po Mszach św. wieczornych (w tygodniu) i w niedzielę o 16.15.

3.      Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Czas spowiedzi wielkanocnej trwa jeszcze przez tydzień – aż do Niedzieli Trójcy Świętej.

4.      Dziś o 16.00 na placu św. Jana Pawła II (dawniej pl. Teatralny) dziecięcy Koncert Uwielbienia.

5.      Jutro (29.05) w Kamieniu Śląskim o godz. 10.00 Msza św. i rejonowe spotkanie rolników.

6.      Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W piątek od 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

7.      Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w piątek od 8.30. Zgłoszenia osób dodatkowych (spoza stałej listy) do środy.

8.      Powoli zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku przypada 8 czerwca. Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt w zakrystii.

9.      Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: ofiara parafialna 3937 zł. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 665 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 857 zł (skarbona). Dziś kolekta na energię elektryczną i gaz. Za tydzień kolekta parafialna i diecezjalna oraz zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej.

10.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.