Ogłoszenia 28.06.2020

1. Od dziś obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych: o godz. 7.00; 9.00 i 11.00
  2. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.
  3. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP zapraszam na spotkanie w poniedziałek i wtorek o 18.45. (w maseczkach)
  4. Przed nami I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  5. W czwartek od 8.30 odwiedziny chorych. Podobnie jak w poprzednim miesiącu – chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, albo na plebanii.
  6. W sobotę rano o 7.15 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. krótkie nabożeństwo Eucharystyczne.
  7. Rodziców dzieci (i jeśli to możliwe chrzestnych), którzy w czasie wakacji planują chrzest swoich pociech, zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00
  8. Tegoroczne błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się w niedzielę 26 lipca. Jeśli ktoś chciałby z powodu wyjazdu pobłogosławić samochód wcześniej, zawsze można podejść i poprosić w zakrystii.
  9. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w kwocie: 2806 PLN i 30 Euro. Ofiara na konto: 640 PLN
  10. Można dzisiaj wspomóc wypoczynek dzieci na Ukrainie w ramach wolontariatu Akcja Ukraina.
  11. Od przyszłego numeru gazetka parafialna będzie wydawana do końca wakacji w trybie dwutygodniowym. Na stronie internetowej są już podane intencje na najbliższe trzy tygodnie. Jest tam kilka wolnych intencji. Jeśli ktoś będzie zainteresowany – prosimy o informację.
  12. Małżonków zapraszamy do uczestnictwa w Sesji 1,2,3 Kana, która odbędzie się w ramach trzech weekendów 29.08.2020 (sobota); 04.09 – 06.09.2020 (piątek – niedziela); 03.10 – 04.10.2020 (sobota – niedziela). Sesja adresowana jest do małżeństw pragnących pogłębić ale też odbudować więź małżeńską. Zajęcia obejmują konferencje, warsztaty grupowe, ćwiczenia w komunikacji małżeńskiej, aktywny wypoczynek. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej.
  13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny