Ogłoszenia

Ogłoszenia 29.10.2023

Wypominki rosary

1.      Na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci, które przez cały miesiąc zbierały materiały różańcowe. Prosimy o przyniesienie uzupełnionych planszy.

2.      Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i różańcu (na plebanii).

3.      W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. 
Świętowanie rozpoczniemy Mszą św. we wtorkowy wieczór o godz. 18.00.
W środę Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. O godz. 15.00 nabożeństwa na cmentarzach przy ul. Wygonowej/Witosa i na Grobli. Po nabożeństwie na cmentarzu parafialnym będzie jeszcze wieczorna Msza św. w kaplicy parafii św. Jana Pawła II.
Wieczorem o 19.00 zapraszamy na wieczorne nabożeństwo na cmentarzu.

 

4.      W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W czasie Mszy św. wieczornej modlić się będziemy szczególnie za wszystkich naszych zmarłych parafian w minionym roku. Po Mszy św. procesja na nasz dawny cmentarz parafialny przy ulicy Grabowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także tych wszystkich, którzy ze względu na odległość czy wiek nie mogą pojechać na groby swoich najbliższych.

5.      Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu są: nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża.

6.        Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństw różańcowych do 8.11, można składać tradycyjnie w zakrystii (prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk), jak również przez formularz na naszej stronie internetowej. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy również odprawiać Msze św. (terminy w wykazie intencji).
Ewentualne ofiary z wypominek przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa.

7.      Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

8.      Miesięczne odwiedziny chorych: w piątek od 8.30 – ks. Marcin, w sobotę od 9.30 – ks. Kamil.

9.      Marianki i dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.00 (na plebanii)

10.    Ministrantów i chłopców, którzy chcąc dołączyć do ich grona, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9.15. 

11.    Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św., a także dla osób, które będą chrzestnymi w innych parafiach – w sobotę o 16.00 (na plebanii).

12.    W sobotę 4 listopada Msza św. i spotkanie duszpasterstwa rolników.

13.    Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: na misje 3630 zł, 85 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 430 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 695 zł (skarbona). Dziś kolekta na gaz i energię elektryczną, za tydzień kolekta parafialna.

14.    W zakrystii są do nabycia jubileuszowe świece i smycze do kluczy. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. 

15.    Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.