Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.04.2023

1.     Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 (z okazją do spowiedzi i modlitwą o pokój) oraz w piątek po Mszy wieczornej – do godz. 19.30.
2.     Rozpoczynamy maj – miesiąc w naszej tradycji szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać po Mszach św. wieczornych (w tygodniu) i w niedzielę o 16.15.
3.     Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci pierwszokomunijnych, a także w intencji tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów, którzy rozpoczynają czas egzaminów. 


4.     W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym spotkanie dla osób chcących włączyć się w przygotowanie festynu parafialnego.
5.     Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży – w piątek od godz. 17.00 (od 17.30 dla wszystkich).
6.     Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w piątek od godz. 8.30 (zgłoszenia osób dodatkowych spoza stałej listy – do środy).
7.     W sobotę o 16.00 na plebanii nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu, a także osób, które w innych parafiach będą proszone o pełnienie funkcji chrzestnych.
8.     Za tydzień gościć będziemy z kazaniem ks. Marka Sobottę, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia jego pracy misyjnej. 
9.     Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: na dalsze remonty w Domu św. Józefa 4190 zł, 11 euro i 20 dolarów. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne i przez ofiaromat: 580 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 465 zł (skarbona). Na budowę kościoła św. Jana Pawła II – 1394 zł. Dziś kolekta na gaz i energię elektryczną. 
10.  Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 
11.  W minioną środę odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej ks. Łukasza Knosali, która zakończyła się wynikiem pozytywnym. Ks. dr. Łukaszowi gratulujemy!

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account